EA zruší servery 12 populárnych hier, ktoré hrajú aj Slováci

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

12 obľúbených hier skončí

V hernom priemysle je bežné, že hry, ktoré nie sú obľúbené alebo málo hrané, skončia. Dávajú tak prednosť iným a ich vývoju či udržiavaniu. Inak to nie je ani v prípade hier vývojárskej firmy Electronic Arts. Prvýkrát o rušení hier od EA, konkrétnejšie ich online serverov, informovala stránka Pure Xbox, ktorá prezradila mená až 12 hier. Proces ich mazania už nedávno začal niektoré to postihlo v uplynulých mesiacoch.

Vymazanie online serverov ale neznamená vymazanie celej hry. Tie budú aj naďalej pre hráčov dostupné. Jediné, čo si už nebudú môcť zahrať, je multiplayer režim a ďalšie online prvky, ktoré sú práve závislé od online serverov.

Crysis 3
Crysis 3; Zdroj: ea.com (screenshot z hry)

EA už zrušila dve zo spomínaných 12 hier, tretia to schytá za pár dní

Ako pre spoločnosť EA, tak aj pre malú hŕstku hráčov, ktorí tieto hry hrali, ide o ťažkú jeseň. Aj napriek tomu, že väčšina hier ešte stále beží, dvom hrám servery zrušili v priebehu posledných dní až týždňov. Hra Crysis 3 má online servery pre platformy Playstation 3, Xbox 360, Xbox One a v aplikáciách Steam a EA zrušené od 7. septembra.

Len pár dní dozadu, 10. októbra, podobný osud postihol hru Tiger Woods PGA Tour 14. Tej zrušili online servery na platformách Xbox 360 a PlayStation 3. Už 30. októbra, o online vymoženosti príde hra Restaurant DASH: Gordon Ramsay.

battlefield 1943
Battlefield 1943; Zdroj: ea.com (screenshot z hry)

O čo prídeme v posledných dvoch mesiacoch roka?

Počas septembra a októbra sa tak EA zbavbí 3 hier v online prostredí, so zvyšnými 9 tak urobí v novembri a decembri. 6. novembra odstráni EA servery až 4 FIFA hrám. FIFA 18 a FIFA 19 o nich prídu na PC, Xbox One a PlayStation 4. V prípade hier FIFA 20 a FIFA 21 to bude na konzolách Nintendo Switch, PC, Xbox One a PlayStation 4. Pre FIFA 21 to bude zároveň aj na Xbox Series X|S a PlayStation 5.

Posledné tohtoročné vymazávanie online serverov príde 8. decembra. O online časť prídu hry zo série Battlefield – Battlefield 1943 (PlayStation 3, Xbox 360), Battlefield Bad Company (PlayStation 3, Xbox360) a Battlefield Bad Company 2 (PC, PlayStation 3, Xbox 360). A poslednými dvoma „smoliarmi“ sa stanú hry Dead Space 2 (PC, PlayStation 3, Xbox 360) a Dante’s Inferno (PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox 360).

Hrávali ste niektorú z týchto hier?

Zdroje: comicbook.com, gamespot.com, purexbox.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -