Need for Speed Unbound bude bizarným experimentom skladajúcim sa z rapu, anime a rýchlych áut

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

A$AP Rocky a rýchle autá

Šuškalo sa o tom už nejakú dobu, avšak až teraz došlo na oficiálne ohlásenie. Need for Speed Unbound je názov nového dielu ikonickej pretekárskej série. Novou ukážkou nás sprevádza pieseň od interpreta menom A$AP Rocky, pričom už od prvých minút je jasné, že pôjde o odklon od pôvodných dielov.

Anime, rap a bizarné vizuálne efekty. Zhruba takto by sa dal opísať vydaný trailer, ktorý miestami evokuje záležitosti ako Spider-Man: Paralelné svety. A v podstate už teraz môžeme skonštatovať, že novinka bude nepríjemným kŕčom v žalúdku najmä pre starších fanúšikov, ktorí prítomné audiovizuálne spracovania len tak ľahko neprijmú.

Je celkom iné, než aké sme videli v predchádzajúcich iteráciách a viac sa prikláňa k štylizácii než k autenticite. Áno, aj predchodcovia boli v podstate arkády, avšak vždy sa snažili svojím audiovizuálnym spracovaním priblížiť reálnejšiemu svetu.

Pretekanie pôsobí dynamicky, svižne a efektne. Pri jazdení vidíte množstvo efektov, dokonca aj cutscény sú štylizované. Pomerne dôležitou súčasťou však je aj ovládanie, ktoré budeme môcť spoznať až pri samotnom hraní. Koniec koncov, v prípade, že by schéma ovládača pôsobila kostrbato, malo by to zásadný vplyv na výsledný zážitok z hrania i titulu ako takého.

Čo ponúkne Need for Speed Unbound?

Popis zverejneného traileru hovorí, že na nás čakajú preteky proti času, úniky pred políciou, no aj pouličné bitky motorov na štyroch kolesách. Trailer prezentuje najmä nočné cesty, takže sa môžeme aktuálne domnievať, že pôjde o titul, kde si toho dňa príliš neužijeme.

Na vývoji sa primárne podieľa Criterion Games (čiže pomerne skúsení autori, minimálne v žánrovej oblasti) s tým, že ruku k dielu priložili i Codemasters. Tých, mimochodom, EA nie až tak dávno odkúpilo, takže je logické, že ich zručnosti vydavatelia využili.

Ak by som mal prispieť svojím subjektívnym pohľadom, ten by bol pomerne rozporuplný. Na jednej strane je veľmi dobré, že sa Need for Speed vracia. Na strane druhej si ale nie som istý, či chcem comeback práve v takejto podobe. Tiež mám túto ságu ukotvenú v arkádových prístavoch, no naskytuje sa mi jedna otázka. Nie je toto až príliš? Odpoveď zistím pravdepodobne až v momente, kedy sa do novinky pustím. Dovtedy mi ale táto otázka jednoducho bude vŕtať hlavou.

Need for Speed Unbound - Rocky
Zdroj: wall.alphacoders.com

Dátum vydania je za rohom

Need for Speed Unbound je aktuálne naplánované na 2. decembra 2022 s tým, že pri digitálnej predobjednávke si viete zaistiť exkluzívny prístup o tri dni skôr. Titul si budú môcť zahrať majitelia konzol PlayStation 5 a Xbox Series X i Xbox Series S. Ochudobnení však nebudú ani vlastníci osobných počítačov, kde titul tiež vyjde.

Samotná ukážka nie je príliš rozsiahla a preto sa môžeme domnievať, že sa ešte dočkáme nejakého podrobnejšieho predstavenia. Súčasne je dátum vydania pomerne blízko a k odkladu tak pravdepodobne nedôjde. Už túto zimu teda uvidíme, ako dopadne nová potreba rýchlosti a snáď sa EA podarí opätovne značku vzkriesiť. Názory sú aktuálne pozitívne. Vzhľadom na zvolené audiovizuálne prvky by ale mohlo ísť o azda najviac kontroverzný Need for Speed projekt.

Čo hovoríte na Need For Speed Unbound? Myslíte, že pôjde o kvalitný diel, prípadne EA tento bizarný experiment nevyjde? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -