Najnovší Garfield sa zaradí medzi animované filmy! Kto nám ho prinesie?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Všetkými obľúbený kocúr milujúci lasagne sa opäť vráti na veľké plátno a to v projekte, ktorý si už našiel svojho režiséra. Tým bude talentovaný Mark Dindal, ktorý nám v minulosti priniesol animovanú klasiku Udatné kuriatko (2005). Spoločnosť Alcon potvrdila, že animovaný film založený na postave z filmov Garfield, sa posúva vpred a začína s produkciou. Scenár vytvoril tím scenáristov – Paul Kaplan a Mark Torgove.

Kedy začal Garfield svoje prvé dobrodružstvo?

Garfield začal svoju púť ešte pred 40 rokmi a debutoval v komikse, ktorý vyšiel v roku 1978. Séria nasledovala tučnú a lenivú mačku menom Garfield. V komikse nechýbala ani postava jeho milovaného pána Jona Arbuckleho. V súčastnosti, Garfield drží svetový rekord ako „most widely syndicated comic strip„. V preklade to znamená, že sme si rovnakú postavu mohli vychutnať v podobe komiksu, filmov a rôznych animovaných seriálov. To znamená, že okrem filmov od štúdia FOX sme sa dočkali aj veľa iných dobrodružstiev a konečne sa môžeme pripravovať na ďalšie.

Komis Garfield z roku 1978; zdroj: garfieldwiki

Spoločnosť Alcon sa v nadchádzajúcom filme pokúsi o niečo nové. Mala by to byť prvá séria animovaných filmov od tvorcu Jima Davisa, v ktorých bude použitá CGI technológia. Najnovšie dielo taktiež nebude mať žiadnu nadväznosť na predošlé Garfield filmy. Pôvodný film z roku 2004 si do dnešného dňa zarobil 200 miliónov dolárov, takže pokračovanie sa dalo očakávať. To si dokázalo zarobiť menšiu čiastku v podobe 141 miliónov dolárov z rozpočtu 60 miliónov. Okrem zárobku sa museli tvorcovia vysporiadať s poriadnou dávkou kritiky, ktorá sa nedala ignorovať. Hodnotenie filmu Garfield (2004) má na portáli Rotten Tomatoes hodnotenie len 15%. Jeho pokračovanie sa rovnako ničím neblislo a získalo len slabých 11%.

Ste teda pripravení na najnovší prínos do sveta pravdepodobne tej najlenivejšej mačky aká kedy mohla vzniknúť? Produkcia by sa mala začať ešte tento rok. Nadchádzajúci animovaný film nám zatiaľ svoj dátum premiéry neprezradil, ale takéto informácie by mali prísť hneď po začatí produkcie.  

Zdroj: movieweb.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -