Toto je jednoznačne najobľúbenejší seriál Slovákov. Každou epizódou trhá divácke rekordy

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Absolútne najobľúbenejší seriál Slovákov trhá rekordy

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto a Markíza KRIMI) v uplynulom októbri 2023 dosiahla priemerný celodenný trhový podiel 31,3 %. Jednotkou na trhu bola skupina televíznych staníc každý jeden deň v mesiaci, pričom za to vďačia hlavne jednému seriálu. Toho sa Slováci jednoducho nedokážu nabažiť a hltajú jednu epizódu za druhou.

Samotná TV Markíza bola v októbri 2023 najsledovanejšou televíznou stanicou zo všetkých na Slovensku.

Najsledovanejšie seriály mesiaca

V uplynulom mesiaci sa darilo najmä seriálovým hitom televízie. Absolútne najsledovanejším programom na slovenskom trhu sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala strhujúca rodinná sága Dunaj, k vašim službám. Konkrétne išlo o epizódu odvysielanú v utorok 31. októbra 2023, ktorá zaznamenala v cieľovej skupine 12 až 54 rokov rating 10,1 % a trhový podiel 29,6 %. Pozrelo si ju taktiež rekordných 585-tisíc divákov.

Všetkých deväť v októbri odvysielaných premiérových epizód Dunaja dosiahlo priemerný trhový podiel 29,1 %. V priemere každú časť sledovalo 557-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

serial dunaj k vasim sluzbam
Zdroj: TV Markíza

Počas októbra televízia taktiež odvysielala päť premiérových epizód 5. série komediálneho seriálu Pán profesor. Obsadenie s Tomášom Maštalírom, Gabrielou Marcinkovou a Romanom Luknárom v hlavných úlohách pritiahlo k obrazovkám televízie v priemere 361-tisíc divákov.

Podvečerný seriálový hit Mama na prenájom zasa priemerne pozeralo 357-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Najvyššiu októbrovú sledovanosť dosiahla epizóda 2. série odvysielaná v pondelok 30. októbra 2023, ktorú videlo 402-tisíc divákov.

Kuchárska reality šou Na nože taktiež zabodovala

Počas stredajších večerov sa vysielala kuchárskej reality šou Na nože, v ktorej šéfkuchár Martin Novák podáva pomocú ruku reštauráciám, ktoré sa ocitli v problémoch. Slovenská adaptácia celosvetovo úspešného formátu Kitchen Nightmares si kontinuálne získava čoraz väčšiu divácku popularitu. Išlo o druhý najúspešnejší program uplynulého mesiaca. Časť odvysielanú v stredu 25. októbra si pozrelo 457-tisíc divákov.

Možné je všetko! pobavila

Výpravná zábavná šou Možné je všetko! pod moderátorským vedením Dana Dangla divákov zabáva vďaka zostave špičkových slovenských hercov a komikov. Najsledovanejšia bola ôsma epizóda odvysielaná v sobotu 28. októbra 2023, ktorá dosiahla trhový podiel 26,5 %. Pozeralo ju takmer 400-tisíc divákov.

nova slovenska sou tv
Zdroj: TV Markíza

Reality šou Farma stále baví Slovákov

Dlhoročne úspešná reality šou Farma pokračovala v októbri so svojou 15. sezónou. V uplynulom mesiaci dosiahla priemerný rating 5,0 % a trhový podiel 20,2 %.

Najviac zabodovala epizóda odvysielaná v pondelok 30. októbra 2023, ktorá dosiahla trhový podiel 28,4 %. Jednotlivé časti sledovalo uplynulý mesiac priemerne 277-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Televízne noviny vedú v spravodajskej sledovanosti

Najsledovanejším spravodajským programom uplynulého mesiaca v rámci celého trhu sa stalo vydanie hlavnej spravodajskej relácie Televízne noviny odvysielané v nedeľu 1. októbra 2023. Dosiahlo rating 9,4 % a trhový podiel 30,2 %. Sumár spravodajských aktualít si na Markíze v tento deň pozrelo až 564-tisíc divákov.

Televízne noviny boli v októbri sledovanejšie ako konkurenčné relácie v každý jeden z 31 dní uplynulého mesiaca s priemernou sledovanosťou 480-tisíc divákov. Politickú diskusnú reláciu Na telo zasa sledovalo 409-tisíc divákov. Najsledovanejšia bola diskusia Michala Kovačiča s predsedom hnutia Progresívne Slovensko Michalom Šimečkom a lídrom SNS Andrejom Dankom.

Zdroj: TS Markíza

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -