Netflix dostal košom. Poznáme najpirátenejší seriál 2023

Nenechajte si ujsť

Aké seriály sa v roku 2023 pirátili najviac?

Portál Torrent Freak priniesol svoju každoročnú štatistiku o najpirátenejšom obsahu. Opäť ide o tituly, ktoré používatelia najčastejšie sťahovali cez torrenty a bolo z čoho vyberať. Streamovacie služby sa počas roka pochválili viacerými divácky atraktívnymi novinkami a konkurencia bola tento rok mimoriadne ostrá. Víťazom sa napokon stal apokalyptický hit od HBO, prekvapivo nízky záujem naopak piráti preukázali o novinky od Netflixu.

Najpirátenejším seriálom roka 2023 na torrentoch sa napokon stal seriál The Last of Us. Streamovacia služba HBO Max ho uviedla ešte v januári a vďaka obrovskej popularite hernej predlohy okamžite vzbudzoval veľkú pozornosť. Seriál sa za príbehovú odbočku venovanú partnerskému vzťahu v tretej epizóde nevyhol kontroverzii a vášnivým debatám, na jeho popularite to však nič nezmenilo.

HBO The Last of Us zábery
Zdroj: HBO

The Last of Us bol medzi pirátmi síce najžiadanejším seriálom, zároveň ale išlo o jediného zástupcu služby HBO. Jasným víťazom v počte pirátených noviniek sa opäť stala služba Disney+, ktorá sa v TOP 10 umiestnila hneď so štvoricou svojich noviniek. Nasledujú Apple TV+ s troma novinkami, Amazon a Paramount+ (u nás SkyShowtime) si v pirátskom rebríčku odniesli po jednom záreze.

Najpirátenejší obsah 2023 na torrentoch

  1. The Last of US (HBO)
  2. Mandalorián (Disney+)
  3. Loki (Disney+)
  4. Ahsoka (Disney+)
  5. Tajná invázia (Disney+)
  6. Silo (Apple TV+)
  7. Monarch: Legacy of Monsters (Apple TV+)
  8. Tulsa King (Paramount+/SkyShowtime)
  9. Gen V (Prime Video)
  10. Ted Lasso (Apple TV+)

Netflix vyšiel skrátka, vysvetlenie môže byť jednoduché

Prekvapením je, že Netflix na zozname nefiguruje ani s jedinou svojou novinkou. Streamovací gigant pritom predstavil množstvo veľkých hitov ako Night Agent, Diplomat, FUBAR či Queen Charlotte: A Bridgerton Story. Ani jeden zo seriálov sa medzi piráteným obsahom nenachádza.

seriál Fubar
Zdroj: netflix.com

Dôvodom v tomto prípade môže byť široká dostupnosť Netflixu vo svetových regiónoch. Netflix v nich združuje takmer štvrť miliardy predplatiteľov, čo je s prehľadom najviac spomedzi všetkých svetových platforiem. Namiesto pirátenia obsahu si ho diváci jednoducho radšej pozrú priamo v rámci predplatného.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -