Vieme, ktorý film je najviac pirátsky pozeranou snímkou roka 2022. Stala sa ním obľúbená komiksovka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najviac pirátsky pozeraný film roka 2022

Zrejme každý človek vie, že sa filmy nepozerajú iba legálne cez streamovacie platformy či DVD (ktoré už dnes nie sú veľmi v móde). Mnoho ľudí pozerá film a aj seriály pirátsky, teda ilegálne, čo ale nie je veľkým prekvapením. Všade vo svete sa zdražuje a ak si niekto chce pozrieť zaujímavý film a jednoducho mu na to nezostanú peniaze, pozrie si ho inak. A tak sme dostali aj najviac pirátsky pozeraný film roka 2022.

Je ním Spider-Man: Bez domova, ktorý síce do amerických kín prišiel ešte v decembri 2021, no na Slovensku sme si ho mohli pozrieť až v roku 2022. Film bol veľkým úspechom, a to hlavne vďaka väčšiemu predstaveniu konceptu mnohovesmíru. A tiež tomu, že sa tam ukázali záporáci zo starých Spider-Man filmov. A samozrejme aj starí Spider-Mani – Tobey Maguire (Spider-Man trilógia Sama Raimiho) a Andrew Garfield (The Amazing Spider-Man duológia).

bonusový obsah Spider-Man: Bez domova
Zdroj: hindustantimes.com

Film si zarobil celosvetovo až 1 miliardu dolárov. To však nemení nič na fakte, že sa tretí sólový film o Spider-Manovi Toma Hollanda stal najviac pirátsky pozeraným filmom tohto roka. Tieto štatistiky priniesla webová služba Uswitch, podľa ktorej Spider-Mana 3 mesačne vyhľadávali ľudia na internete na ilegálne pozretie až 83 390-krát. Na druhom mieste je Avengers: Endgame (3 210 vyhľadávaní) a treťom Interstellar (2910 vyhľadávanie).

Čo na pirátske sledovania vravia experti?

K téme pirátskeho pozerania filmov sa vyjadril aj Nick Baker, ktorý pre Uswitch pracuje ako širokopásmový expert. Na jednej strane chápe, že ľuďom sa v dnešnej dobe zdražovania nechce míňať ďalšie peniaze na filmy. No tiež tvrdí, že nejde o bezpečný spôsob sledovania filmov a mali by sme si dávať pozor:

„Používanie nelegálnych pirátskych webových stránok môže používateľov vystaviť extrémnemu riziku hackerských a phishingových podvodov, čo robí vaše osobné údaje zraniteľnými. Okrem toho, odvetvia, ktoré sú ovplyvnené nelegálnym sťahovaním, pozorne sledujú internet a môžu proti vám podniknúť právne kroky, ak vás prichytia. Aj keď je pokušenie pirátsky sledovať váš obľúbený obsah príťažlivé, oplatí sa položiť si otázku, či vám naozaj stojí za to vystaviť sa riziku podvodov a právnych krokov.“

Aký je váš názor na pirátske pozeranie filmov a seriálov? Mali by to podľa vás prísnejšie sledovať a pokutovať?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -