Ide si pre pomstu a neznáša súčasný Marvel. Do Disney sa vracia obávaný človek

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Mediálny kolos možno bude riešiť občiansku vojnu

Zdá sa, že v Hollywoode sa chystá k veľkej dráme. Tentokrát nie vo filme, ale vo vnútorných radoch jedného z najväčších hráčov v multimediálnom priemysle – spoločnosti Disney. Tá sa momentálne spamätáva z katastrofálneho roka 2023, v ktorom v kinách pohorelo viacero veľkorozpočtových snímok, vrátane tých od Marvelu.

Aby však starostí nebolo málo, vnútri spoločnosti začína prebiehať tvrdý mocenský boj, informuje Hollywood Reporter. O návrat do konglomerátu sa totiž snaží kontroverzný miliardár a silný muž Hollywoodu IsaacIke“ Perlmutter, ktorý môže výrazne zamiešať ďalším smerovaním známych značiek. Perlmuttera totiž sprevádza povesť homofóba s veľkou nenávisťou k súčasnému prezidentovi Disney Bobovi Igerovi, rovnako ako ku hlave Marvelu Kevinovi Feigovi.

Disney+ Slovensko
Zdroj: Disney+/REWIND.sk

Ide sa pomstiť

Mocenské boje v rámci nadnárodných spoločností nie sú ničím novým, v tomto prípade však návrat Perlmuttera budí veľkú mediálnu pozornosť. Súčasný miliardár bol šéfom Marvelu pred jeho odkúpením zo strany Disney.

Tento obchod sa udial ešte v roku 2009, keď Disney získalo Marvel Entertainment za približne 4 miliardy dolárov. Perlmutter ako výkonný riaditeľ Marvelu vtedy za obchod zinkasoval 800 miliónov dolárov v hotovosti a ďalších 590 miliónov v podobe akcií Disney. Celkový majetok bývalého riaditeľa Marvelu sa odhaduje na 5 miliárd dolárov.

Perlmutter patrí ku kľúčovým akcionárom v Disney a mal v smerovaní veľké slovo. Postupne sa však dostal do konfliktu s lodivodom Disney – Bobom Igerom, ktorý sa chystal do dôchodku a odmietol ako svojho nástupcu menovať vtedajšieho finančného riaditeľa Disney Jaya Rasula. Rasulovu kandidatúru vtedy výrazne podporoval práve Perlmutter, ktorý sa kvôli odmietnutiu svojho čierneho koňa dostal s Igerom do otvoreného sporu, objasňuje Comicsbeat.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -