V novom vojnovom thrilleri Mníchov od Netflixu nás tvorcovia zavedú do špiónskych sporov 2. svetovej vojny

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vyzerá to tak, že Netflix konečne zostavil herecké obsadenie pre nadchádzajúci vojnový thriller Mníchov, ktorý povedie Jeremy Irons (Watchmen, Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti).

Film z obdobia 2. svetovej vojny by mal zrežírovať Christian Schwochow (The Crown) a vychádzať bude z knižnej predlohy rovnomenného románu od spisovateľa Roberta Harrisa.

Netflix Mníchov
Zdroj: hollywoodreporter.com

Netflix odhalil herecké obsadenie k thrilleru Mníchov

Pred kamerou sa predstaví zmes britských a nemeckých hercov – George MacKay (1917), Jannis Niehwohner (Mute), Lisa Fries (Babylon Berlin), Erin Doherty (The Crown), Sandra Hüller (Toni Erdmann), August Diehl (A Hidden Life) , Robert Bathurst (Downton Abbey) a Marc Limpach (Bad Banks). Za zmienku stojí aj herec Martin Wuttke (Inglourious Basterds), ktorý sa zhostí úlohy Adolfa Hitlera.

Produkcia je už v plnom prúde s plánmi na uvedenie filmu do roku 2021. Scenár napísal Ben Power (The Hollow Crown) a ako sa bude líšiť od knižnej predlohy je zatiaľ otázne.

Herec George MacKay vo filme 1917; zdroj:
Herec George MacKay vo filme 1917; Zdroj: theronin.org

Stručná synopsa knižnej predlohy Mníchov

Dej je situovaný do roku 1938, kedy to Európa nemala vôbec jednoduché. Hlavnou postavou je Hugh Legat, ktorý je členom britskej diplomatickej služby. Okrem toho pracuje aj ako osobný tajomník predsedu vlády Nevilla Chamberleina.

Ďalšou dôležitou súčasťou príbehu je Paul von Hartmann. Ten pracuje ako zamestnanec nemeckého ministerstva zahraničných vecí a je taktiež členom Hitlerovho odboja. Obaja vyššie spomenutí páni boli v 20. rokoch 20. storočia priateľmi na Oxforde, ale od toho momentu žiaden kontakt nenadviazali. Ich cesty sa opäť skrížili až vtedy, keď si to Legat namieril do Mníchova, kam smeruje aj Hartmann.

Ako sa Netflix popasuje s týmto projektom uvidíme postupom času, ale jedno môžeme potvrdiť už teraz. Streamovací gigant to s cudzojazyčnými filmami vie a nadchádzajúci európsky počin má potenciál zaradiť sa do kategórie úspechov ako sú napríklad filmy Roma alebo The Platform.

Čo hovoríte na vojnový thriller Mníchov, ktorý sa ukáže na streamovacej platforme Netflix? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -