Z nenápadného filmu sa stal megahit. Na Netflix dorazilo nové temné sci-fi s robotmi

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Nový sci-fi film na Netflixe

Netflix film Code 8 z roku 2019 si získal solídnu základňu fanúšikov. Aj keď dnes ani zďaleka nepatrí medzi tie najznámejšie či najkvalitnejšie kúsky streamovacieho giganta, unikátny nápad tvorcom treba uznať. Ak tento príbeh ešte nepoznáte, teraz je tá správna príležitosť. Na streamovaciu službu totiž práve dorazilo aj filmové pokračovanie Code 8: Part II. Stačí teda len zapnúť Netflix a rovno si vychutnať oba kúsky.

Pôvodný film nás dejom zaviedol do fiktívneho sveta, v ktorom sa 4 % populácie narodí s nadprirodzenými schopnosťami. Takýchto ľudí nazývajú „PWP“ (people with powers – ľudia so schopnosťami).

netflix trailer code 8
Zdroj: Netflix

A aj keď sú niektorí z nich bežnými členmi spoločnosti, niektorí PWP používajú svoju unikátnu silu na páchanie zločinov. Príbeh sa zameral na dvoch takýchto ľudí, konkrétne Connora Reeda (Robbie Amell) a Garretta Keltona (Stephen Amell).

Connor a Garret sa vracajú do Lincoln City

Pútavá zápletka a pohľad na sci-fi svet budúcnosti teraz pokračuje po 5-ročnej pauze filmom Code 8: Part II. Opäť sa stretneme s titulnou dvojicou postáv, ktorých čaká nová výzva. Okrem iného im však bude stáť v ceste modernizovaná robotická polícia.

Novinka na Netflixe má zatiaľ pomerne pozitívne hodnotenia. Druhá časť príbehu podľa Alexa Maidyho z JoBlo hovorí, že aj keď neprevalcuje konkurenciu z Hollywoodu, „ukazuje, čo pri správnej príležitosti dokáže vášnivá skupina filmárov a hercov.“ Podobný sentiment zdieľa M.N. Miller z Geek Vibes Nation, ktorý vyzdvihuje najmä „minimalistický scenár, ktorý okolo diváka expertne buduje sci-fi naratív.“ Príbeh je „vzrušujúci a vyvoláva debatu.“

„Zatiaľ čo veľké produkčné spoločnosti s ešte väčšími superhrdinskými franšízami dávajú von nevýrazné a nudné film a seriály, Jeff Chan sa uisťuje, že jeho hrdinské filmy nie sú len ‚hlúpou srandou‘,“ hovorí Pramit Chatterjee z Digital Mafia Talkies.

Film Code 8: Part II je práve teraz dostupný na Netflixe. Zatiaľ to vyzerá tak, že by mohol tromfnúť aj prvú časť a prilákať ešte viac nových fanúšikov ku tejto ambicióznej sérii.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -