Desivá náhoda? Netflix vydal seriál o celosvetovej epidémii, zatiaľ čo sa šíri čínsky koronavírus

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Netflix vydal seriál o epidémii, v Číne zatiaľ vyvádza koronavírus

Zatiaľ čo v Číne vyvádza smrteľný koronavírus, Netflix vydal seriál o epidémii, ktorá môže vyhubiť ľudstvo. Ide o dokumentárnu sériu so 6 epizódami, ktoré približujú poslednú veľkú epidémiu spred vyše 100 rokov. Hrôzostrašná chrípka vtedy zabila milióny ľudí.

Ide o dosť desivú náhodu, alebo len spôsob, ako sa streamovacia služba snaží zhodnotiť svoj nový výtvor pri príležitosti aktuálneho koronavírusu? Nuž, nám ako divákom to môže byť jedno, keďže práve teraz je seriál relevantný a určite stojí za pozretie. V Pandemic: How to Prevent an Outbreak sa dozviete presne to, čo hovorí nadpis. Teda „Ako zabrániť vypuknutiu epidémie“.

„Šesť epizód približuje, ako sa chrípka šírila svetom a zabila milióny ľudí, ako fungujú vakcíny, ako anti-vakcínové hnutie poškodzuje skupinovú imunitu a ako vedci vytvárajú lieky na nebezpečné vírusy.“

Hlavnou pointou seriálu je fakt, že hovorí presne o tom, čo sa práve deje. Ľudstvo podľa nehu musí byť pripravené. Šírenie ďalšej epidémie je totižto podľa všetkého len otázkou času. „Predsa len, od poslednej epidémie ubehlo vyše 100 rokov, takže je pravý čas. Môžeme však predbehnúť nevyhnutné a zabrániť veľkoplošným škodám?,“ pýta sa oficiálna synopsa od Netflixu.

Prvú epizódu seriálu Pandemic: How to Prevent an Outbreak si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

Čínsky koronavírus

Ako určite viete, Čínou sa aktuálne šíri smrteľný koronavírus, pôvodom z 11-miliónovej metropoly Wu-chan. Odtiaľ sa však dostal už aj do ďalších krajín. Vo Francúzsku boli potvrdené prvé 3 európske prípady nakazenia. Medzičasom bolo oznámené, že počet infikovaných ľudí v Číne sa zvýšil na zhruba 2 000 osôb. Vírusu pritom dodnes podľahlo najmenej 56 Číňanov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako len prednedávnom informoval rakúsky portál ORF, vo Viedni aktuálne prešetrujú prvé podozrenie na nakazenie smrteľným koronavírusom. Potenciálnym pacientom je letuška, ktorá sa nachádza na izolovanom oddelení nemocnice Kaisera Franza Josefa. Skoré testy sú negatívne. Komplexné vyšetrenia, ktoré stopercentne vylúčia prítomnosť vírusu, však môžu trvať až 48 hodín.

Zdroj: ladbible.com, Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -