Novinky o PlayStation 5: Dočkáme sa aj spätnej kompatibility hier z PS4?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ôsma generácia herných konzol sa na trhu drží už šesť rokov. Prvá verzia PlayStation 4 vyšla ešte v roku 2013, zatiaľ čo aj tá najnovšia, PlayStation 4 Pro, je stará už viac ako dva roky. Pomaly tak prichádza čas na deviatu generáciu konzol, ktorá by sa mohla odhaliť už tento rok.

Predsa len, na vývoji PlayStation 5 a nového Xboxu s krycím menom Xbox Scarlett sa pracuje už nejaký ten piatok. Najnovšie informácie dokonca sami naznačujú, že PS4 prichádza do konca svojho životného cyklu. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo sme sa za posledné dni dozvedeli o očakávanej konzole PlayStation 5!

Novinky o PlayStation 5

Začneme tým, že Sony oficiálne presúva svoje first-party vývojárske štúdia na tvorbu hier pre PlayStation 5. Vývojári ako Naughty Dog, Santa Monica Studio alebo Sucker Punch tak úplne končia s vytváraním PS4 hier. Zároveň však Sony bude mať veľmi silné tituly aj v oboch poloviciach roku 2019, ako napríklad Ghost of TsushimaThe Last of Us Part 2Death Stranding či Days Gone.

PlayStation
Zdroj: decerto.com

Podľa všetkého sa dokonca tento rok dočkáme aj hier, ktoré zatiaľ neboli ohlásené. Možno sa pýtate, prečo sme nespomenuli aj štúdio Quantic Dream, ktoré má na konte PlayStation exkluzivity ako Beyond: Two Souls, Heavy Rain alebo Detroit: Become Human

Nuž, toto štúdio postihol rovnaký osud, ako aj napríklad Supermassive Games, ktorí vytvorili úžasnú PS4 exkluzivitu Until Dawn. Obe vývojárske štúdia sa totižto odpájajú od PlayStation a začnú tak tvoriť hry pre všetky herné platformy. Týmto pádom ide o výbornú správu pre fanúšikov Xboxu, Nintenda či počítačových hráčov.

PlayStation však stráca jedni z najlepších štúdií na tvorbu exkluzívnych hier. Supermassive Games už dokonca stihli odhaliť ich projekt s názvom The Dark Pictures, teda zbierku cinematických hororových hier. Prvou z nich bude Man of Medan, ktorú si zahráme už tento rok. Viac sa o nej dočítate na tomto odkaze.

PlayStation
Zdroj: reddit.com

Spätná kompatibilita na PS5?

Ďalšia novinka sa týka spätnej kompatibility, ktorú konkurencia PlayStationu ponúka už na terajšej konzole. Na Xbox One si totižto zahráte naozaj veľkú škálu titulov z Xbox 360 alebo dokonca aj z pôvodného Xboxu. Na PS4 sme si však PlayStation 3 hry zahrať nikdy nemohli, namiesto čoho Sony zarábalo na remasteroch svojich hier ako The Last of Us, God of War III alebo Beyond: Two Souls.

To by sa však s príchodom PS5 malo zmeniť! John Linneman z portálu Digital Foundry je si totižto na 100% istý, že PlayStation 5 príde aj so spätnou kompatibilitou PS4 hier. Bude to veľkým ťahákom na kúpu novej konzole, pretože si hráči nebudú musieť zaobstarávať všetky nové hry.

Každopádne, viac sa dozvieme už marci. Na konferencii Game Developers Conference by totižto mali padnúť prvé informácie o novej generácii herných konzol!

Zdroj: spite.cz, hypebeast.comwindowscentral.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -