Bombastický záver 2023. Na Netflix a do kín dorazia novinky, aké sme už dávno nezažili

Nenechajte si ujsť

V decembri sa fanúšikovia filmov a seriálov na nedostatok obsahu určite nebudú môcť sťažovať. Aj kiná aj streamovacie služby na čele s Netflixom sa totiž pochvália skvelými novinkami s potenciálom osloviť masy. DC jazdu v kinách zavŕši Aquaman, Netflix zasa predstaví jeden zo svojich najambicióznejších filmov vôbec. Za pozornosť však stoja aj ďalšie novinky, tie najzaujímavejšie nájdete nižšie.

Slow Horses (3. séria)

Dátum premiéry: 1. december

Kde ho nájdete: Apple TV+

Seriál Slow Horses u nás nepatrí k najznámejším, prehliadať ho by však bola škoda. Špionážna séria na čele s Gary Oldmanom sleduje vydedencov britskej tajnej služby MI5, ktorí sa kvôli kariérnym chybám stali nepohodlnými a vláda ich odstavila na druhú koľaj. Tím outsiderov na čele s vyhoreným šéfom rieši druhoradé úlohy, až kým sa neocitne v centre prípadov ohrozujúcich národnú bezpečnosť.

V seriáli pútajú pozornosť predovšetkým Gary Oldman ako brilantný, no neohrabaný šéf vydedencov, divákov však poteší aj prítomnosť hviezdy seriálu Rod Draka, Olivie Cooke. Seriál Apple je adaptáciou románov spisovateľa Micka Herrona a teší sa nadpriemerným hodnoteniam. Čerstvá tretia séria má na Rotten Tomatoes hodnotenie 96 % a vysoké čísla si seriál drží aj v hodnotení divákov.

Perinbaba a dva svety

Dátum premiéry: 7. december

Kde ho nájdete: kino

Najúspešnejší slovenský režisér Juraj Jakubisko síce už odišiel do režisérskeho neba, ešte pred tým však stihol natočiť pokračovanie ikonickej slovenskej rozprávky Perinbaba. Sledovať bude príbeh Lukáša a jeho kmotry Perinbaby po smrti Lukášových rodičov a zároveň protagonistov prvého filmu Jakuba a Alžbetky.

Lukáš sa v novom rozprávke vydá na dlhú cestu za šťastím a za nájdením svojej vysnívanej lásky. Na ceste mu bude pomáhať štvornohý priateľ Ucho, samozrejme v ňom nebudú chýbať ani Perinbaba a Zubatá. Hlavnú úlohu v novej Perinbabe stvárni martinský rodák Lukáš Frlajs, uvidíme však aj predstaviteľku pôvodnej Alžbetky – Petru Kolevskú – Vančíkovú.

Perinbaba a dva svety v kinách mala byť uvedená ešte v roku 2019, zasiahla však pandémia a premiéra sa musela odložiť. Podľa portálu Štandard odklad producentov vyšiel najmenej na milión eur, neskôr sa uvedenie do kín posunulo ešte niekoľkokrát, naposledy z januára 2023 na tohtoročný december. Uvedenia svojho filmu sa už Juraj Jakubisko nedožil, diváci tak budú mať príležitosť naposledy si naplno vychutnať jedinečné videnie sveta a magický realizmus režisérskeho maestra, ktorý v zásadnej miere formoval slovenskú kinematografiu.

Leave the World Behind

Dátum premiéry: 8. december

Kde ho nájdete: Netflix

Netflix na začiatku zimy predstaví hviezdne obsadený psychologický triler Leave the World Behind, za ktorým stojí režisér Sam Esmail (Mr. Robot). Ide o adaptáciu rovnomennej knihy od Rumaana Alama, ktorá hovorí o dvojici rozdielnych manželských pároch, ktoré musia spoločne čeliť globálnej apokalypse.

Aby z katastrofy obe rodiny vyšli živé, musia za hlavu zahodiť svoje predsudky a začať spolupracovať. Tešiť sa v tomto prípade môžeme na skutočnú hereckú extratriedu. Jeden manželský pár stvárni Julia Roberts a Ethan Hawke, druhý zasa Mahershala Ali so svojou filmovou ženou Ruth (Myha’la Herrold).

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -