Vyzerajú najnovšie Oppo smart hodinky identicky s Apple Watch?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Oppo smart hodinky: Kópia Apple Watch?

Ako sme si už mohli zvyknúť, dnešný svet technológií je asi najbrutálnejší prejav kapitalistickej konkurencie. Každý jeden výrobca sa snaží stále inovovať, aby sa ich produkt odlišoval od ostatných. No niekedy tu máme aj spoločnosti ako Oppo, ktoré si námahu zjednodušia: ich nové smart hodinky sú prakticky kópia najnovšieho modelu Apple Watch.

Čínsky Oppo nám tieto smart hodinky ukázal ešte v decembri, ale v tom čase nám odhalili len siluetu. K dnešnému dňu vďaka portálu BGR poznáme už aj celkový vzhľad, ku ktorému sa vyjadrili nasledovne:

„Nie, oči vás klamú, toto nie sú Apple Watch. Stačí sa pozrieť na zakrivené okraje, ktoré na originálom zariadení nenájdete. A okrem toho môžete vidieť aj dve tlačidlá. Všetko ostatné je skoro dokonalá kópia modelu od spoločnosti Apple. Celkový dizajn, vyobrazenie času a remeň hodiniek sú takmer identické.“

Oppo smart hodinky

Vyzerajú Oppo smart hodinky rovnako ako Apple Watch?

Tento dizajn je miestami zarážajúci, nakoľko si spoločnosť Oppo už v minulosti vedela poradiť s vlastnými nápadmi, nie len kopírovaním technologického giganta Apple.

Pre príklad môžeme spomenúť smartfón, ktorý dostal zauimavý vysúvací fotoaparát. Zatiaľ však poznáme len patent dizajnu, ktorého názov nám výrobcovia ešte neprezradili. Kvalitne vyzerajú aj najnovšie bezdrôtové sluchátka Oppo O-Free, ktoré taktiež pôsobia originálne.

Tromfne čínsky výrobca „konkurenta“?

V dnešnej dobe sme mohli vidieť už niekoľko modelov od rôznych spoločností, ktoré nápadne pripomínali Apple Watch. Medzi nimi nájdeme firmy ako Slide, Amazfit a Huami. Ale treba si uvedomiť fakty. Okopírovať vzhľad je jedna vec, ale byť rovnaký v hardvéri je už vec druhá.

Aj cez rovnakú podobnosť, vo výkone bude pravdepodobne najnovší výtvor spoločnosti Oppo zaostávať. Ako však vyzerá vnútro týchto smart hodiniek, to zatiaľ nevieme. Či sa podarí tomuto čínskemu výrobcovi preraziť je zatiaľ otázne, ale na domácej pôde by sa mu to podariť mohlo. Jediné komplikácie môže spôsobiť súčasný problém s koronavírusom, ktorý pravdepodobne naruší ekonomiku celej krajiny.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo si o najnovšom výtvore od výrobcu Oppo myslíte vy? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: 9to5mac.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -