Seriálový Pán prsteňov rozdelil svet. Teraz odhalili jeho budúcnosť

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Seriál Pán prsteňov bude pokračovať

Seriálový Pán prsteňov od Amazonu bude s istotou pokračovať aj svojou treťou sériou. Potvrdenie o jej produkcii prichádza ešte pred premiérou druhej sezóny, ktorá na službe Prime Video štartuje počas tohto roka, pravdepodobne na jeseň. Ako informuje Hollywood Reporter, Amazon podpísal nový trojročný kontrakt s tvorcami Patrickom McKayom a JD Payneom, ktorí za seriálom stoja od začiatku.

Nová zmluva o spolupráci vysiela signál, že Amazon zostáva verný svojej vízii a s Lord of the Rings: Rings of Power počíta aj v ďalších rokoch. V súvislosti s projektom sa od začiatku hovorí najmenej o piatich sériách. V hre sú aj možné spin-offy orientované na vedľajšie postavy a udalosti. Tie však zatiaľ potvrdené neboli.

trailer rings of power
Zdroj: gamesradar.com

Predĺženie spolupráce s Patrickom McKayom a JD Payneom zároveň naznačuje, že Amazon je s tvorcami a ich ďalšou víziou spokojný. Diváci by teda nemali očakávať výrazné odklony v štýle rozprávania či zasadenia od prvej série. Tá na Prime Video štartovala na jeseň 2022, aj napriek veľkolepému vizuálu si však odnášala zmiešané hodnotenia fanúšikov.

V porovnaní s konkurentom vyšiel skrátka

Seriál vyšiel v rovnakom čase ako spin-off k Hre o tróny s názvom Rod draka, ktorý na jeseň 2022 vysielalo HBO. Veľkovýpravné fantasy projekty sa tak napriek rozdielnemu zasadeniu dostávali do častého porovnania, nakoniec v diváckom záujme a sledovanosti zvíťazil práve Rod draka.

Natáčanie druhej série Pán prsteňov: Prstene moci sa skončilo ešte minulý rok, momentálne na seriáli prebiehajú postprodukčné práce. Tvorcovia naznačili, že veľmi pozorne vnímali divácku odozvu a v nových epizódach pripravujú viacero zmien. Ku kľúčovým bude patriť predovšetkým temnejší tón rozprávania a detailnejší pohľad na hlavné postavy príbehu.

Patrick McKay a JD Payne však zároveň povedali, že sa budú aj naďalej držať svojej vlastnej vízie a v hlavnom smerovaní sa nenechajú ovplyvniť diváckou kritikou.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -