Seriál Pán prsteňov tento rok čaká premiéra. Povedali, čo od neho môžeme čakať

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

2. séria Pána prsteňov prinesie prekvapenia

Už túto jeseň bude pokračovať ambiciózny televízny projekt Pán prsteňov: Prstene moci, za ktorým stojí streamovacia služba Prime Video. Amazon do tvorby seriálu nalial viac než miliardu dolárov, čo z neho robí najdrahší televízny projekt histórie. Prvá séria síce v rámci služby vzbudila veľký divácky záujem, so spokojnosťou divákov to však bolo horšie a na pretras sa dostalo množstvo veľkých tém – od odklonu od Tolkienovej vízie až po diverzitu hereckého obsadenia.

Tvorcovia po silnej kritike časti fanúšikov síce avizovali, že divácke ohlasy berú veľmi vážne, zároveň však upresnili, že rozhodnutia pre ďalšie napredovanie padli dávno pred premiérou Pán prsteňov: Prstene moci a budú sa naďalej držať svojej vízie. K istým zmenám však podľa režisérky Charlotte Brändström, ktorá zrežírovala šiesty a siedmy diel prvej série, predsa len dôjde. Ako povedala pre Collider, diváci sa môžu tešiť predovšetkým na temnejší tón a väčší dôraz na postavy.

Pán prsteňov: The Rings of Power trailer
TMDB

Čo viem a môžem s istotou povedať je, že to bude temnejšie, intenzívnejšie a viac zamerané na postavy. Som presvedčená, že nás čakajú veľmi zaujímavé epizódy. Počas Vianoc som si ich pozrela všetky, len strihy. Myslím, že to bude veľmi dobrá séria. Snažili sme sa urobiť to drsnejšie a vo viacerých smeroch špinavejšie. Nielen vizuálne, ale aby to bolo čo najautentickejšie. Čakajú nás aj veľmi prekvapivé zvraty.

Dorazí tento rok

Amazon zatiaľ neoznámil presný dátum premiéry druhej série svojho seriálového megahitu, očakávame však jeseň tohto roka. Nakrúcanie sa skončilo v lete 2023, odvtedy prebiehajú postprodukčné práce, na ktoré je Pán prsteňov: Prstene moci mimoriadne bohatý.

Druhá séria pre seriál zďaleka nebude poslednou. Amazon má v pláne natočiť Tolkienovu fantasy najmenej na päť sérií, pričom v hre sú aj možné spin-offy orientované na diváckych favoritov. Všetko bude v prvom rade záležať od sledovanosti, ktorá aj napriek silnému štartu prvej série neskoršie upadala. Viacerí analytici sa preto zhodujú, že Tolkienova fantasy pre Amazon vôbec nemusela byť takým hitom, v aký služba dúfala.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -