Slovenská filmová udalosť roka sa blíži. Kiná spustili predpredaj na novú Perinbabu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Mesiac pred premiérou, 7. novembra, štartujú kiná po celom Slovensku predaj lístkov na najočakávanejší slovenský film posledných rokov, Perinbaba a dva svety. „Radi by sme umožnili fanúšikom a fanúšičkám nezabudnuteľnej Perinbaby, aby si pre seba alebo svojich blízkych kúpili lístky v predstihu a videli pokračovanie tejto legendárnej rozprávky medzi prvými,“ hovorí producentka Deana Jakubisková. Sedmička v dátume predpredaja a aj premiéry pritom nie je náhodná…

Magické číslo sedem totiž zohráva v záverečnom veľdiele nenahraditeľného režiséra Juraja Jakubiska (1938 – 2023) významnú úlohu. „Za siedmimi horami, za siedmimi morami, na konci sveta, v kraji hojnosti, žije posvätný sedmorožec,“ prezrádza jeho manželka Deana Jakubisková a pokračuje: „Toto číslo by malo byť šťastným aj pre nášho filmového hrdinu Lukáša. O tom, či napokon šťastné aj bude, sa budú môcť diváci presvedčiť v kinách už 7. decembra,“ usmieva sa. Vzhľadom na blížiacu sa premiéru umožnia divákom vybrané kiná po celom Slovensku získať lístky už od dnešného dňa.

„Budeme šťastní, ak si všetci tí, ktorým Perinbaba prirástla za posledných 38 rokov k srdcu, nenechajú ujsť jej veľký návrat. Veríme, že lístky do kina budú skvelým darčekom pre zamilovaných, deti, vnúčatá, rodičov, starých rodičov či milou vianočnou pozornosťou vo firmách pre zamestnancov,“ dodáva producentka Deana Jakubisková.

Pokračovanie vianočnej rozprávky Perinbaba je plné lásky, fantázie, kúziel, humoru a prináša nezabudnuteľný príbeh pre všetky generácie. Lukáš (Lukáš Frlajs), syn pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, sa vydáva na strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a láskou Luciou (Valéria Frištik). Na ceste ho chráni a pomáha mu jeho kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), zatiaľ čo Zubatá (Darija Pavlovičová, Albín Medúz a Valerie Kaplanová) sa mu snaží ublížiť a kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi.

Perinbaba a dva svety
Zdroj: BONTONFILM

Diváci vo filme uvidia aj Andreu Verešovú, Ivana Romančíka, Reného Štúra, Petru Vančíkovú, Ľubomíra Pauloviča, Valériu Zawadskú a Dana Nekonečného ako Principála v jeho poslednej filmovej role.

Do slovenských kín ho 7. decembra 2023 uvedie distribučná spoločnosť BONTONFILM. Vo vybraných kinách bude možné pozrieť si film Perinbaba a dva svety už 6. decembra v rámci exkluzívnych mikulášskych predpremiér.

Zdroj: TS BONTONFILM

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -