Prečo sa zrušil seriál Daredevil a ide naozaj o jeho úplny koniec?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Prečo sa zrušil seriál Daredevil?

Tieto novinky museli zamrzieť každého fanúšika. Seriál Daredevil, ktorý bol považovaný za jednu z najlepších vecí komiksového žánru sa včera bohužiaľ dočkal predčasného konca. Stanica Netflix sa ho totiž rozhodla zrušiť presne tak, ako Iron Fista a Luka Cagea pred ním. Zatiaľ čo pri týchto seriáloch to však ešte bolo pochopiteľné, Daredevil svojou kvalitou naozaj vyčnieval. Mnoho fanúšikov ostalo teda veľmi prekvapených, keď sa tieto novinky včera ohlásili.

Aký bol dôvod, že sme sa dočkali takéhoto drastického ukončenia? Vraj za to mohla už klasická nízka sledovanosť, ktorá bola v tomto prípade o 50% nižšia ako pri predošlej sérii. Zaujímavé však je, že väčšinou sa seriály ktoré sú fantasticky hodnotené aj napriek nižšej sledovanosti vždy udržujú. Prečo to teda pri Daredevilovi tak nie je? My si myslíme, že je za tým niečo iné a nevravíme o nikom inom ako o samotnom štúdiu Marvel.

kedy uvidíme tretiu sériu Daredevila
Zdroj: ew.com

Bude Daredevilov príbeh pokračovať?

Ako určite dobre viete, práve Disney vlastní Marvel, ktoré momentálne rozbieha svoju vlastnú streamovaciu službu Disney +. Tento krok teda umožňuje samotnému štúdiu Marvel vytvárať si vlastný obsah pre novú platformu. Zatiaľ čo sa teda doteraz o všetky Marvel seriály staralo odvetvie Marvel TV, ktoré vďaka mnohým nezhodám s Marvel Studios nemohli riadne zasahovať do diania MCU, teraz od nich dostaneme projekty (ako napríklad seriál s Lokim), ktoré jednoducho budú pevnou súčasťou tohto sveta.

A keďže sú hrdinovia z Netflixu tak obľúbení a populárny, práve tu si myslíme, že sa presunú. Netflix si tak odpíše „neúspešné“ seriály preč a Marvel získa kvalitu, s ktorou si bude robiť čo chce. Toto všetko je však zatiaľ iba naša teória, v ktorej nás utvrdzuje jedine oficiálne vyhlásenie práve od spoločnosti Marvel. Tí v ňom poďakovali všetkým tvorcom seriálu Daredevil za všetko čo urobili a iba na záver pridali vetu, v ktorej povedali, že sa tešia na ich spoluprácu s Mužom bez strachu v budúcnosti. My teda pevne veríme, že Daredevil možno skončil na Netflixe, avšak ako seriál ho ešte uvidíme. Či ale máme pravdu sa dozvieme až s oficiálnym rozvrhom Disney +.

Čo hovoríte na zrušenie seriálu Daredevil? Myslíte si, že sa oň ujme Disney +? Ako sa vám páčila tretia séria? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -