Premiéry ktorých filmov NEBUDÚ odložené kvôli koronavírusu? Vyjadrilo sa aj štúdio Disney

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Letná sezóna veľkých filmových trhákov je na spadnutie. Všetko to mal odštartovať film No Time To Die (Nie je čas zomrieť), ktorého slovenská premiéra bola naplánovaná na 8. apríl. Už čoskoro sa bude pokračovať filmami ako Tiché miesto: Časť II od štúdia Paramount, hranou verziou Mulan od Disney a do kín sa našťastie stihla dostať rozprávka Vpred od štúdia Pixar.

Svet obletela veľmi nešťastná správa o tom, že premiéra v poradí 25. James Bond filmu bola odložená o osem mesiacov. Z plánovaného apríla sa tak nakoniec stal november a za všetko môže koronavírus, ktorý by mohol vážne uškodiť celosvetovému zárobku kvôli zatvoreným kinám napríklad v Číne, Južnej Kórei, Taliansku či Japonsku.

No Time To Die bol kvôli koronavírusu presunutý
Zdroj: cnet.com

Premiéry filmov odložené kvôli koronavírusu

Samozrejme sa hneď začalo špekulovať o tom, že No Time To Die je len prvým odloženým filmom a ostatné štúdiá sa zachovajú podobne. Presnejšie boli ohrozené veľké tituly, ktoré majú vyjsť počas najbližších dvoch mesiacov. Medzi ne patria napríklad Noví mutanti (2. apríl), Black Widow (24. apríl) alebo Rýchlo a zbesilo 9 (21. máj). Ale povedzme si pravdu, odklad Nových mutantov by nás tak maximálne veľmi pobavil.

Dôveryhodný zdroj Deadline však potvrdil, že štúdio Disney neplánuje odložiť premiéru ich trháku Black Widow. Podobne sa k tomu stavia aj Universal, ktorého Rýchlo a zbesilo 9 tiež uvidíme v kine podľa plánov. Takže sa nemusíme báť, budeme mať čo v najbližšom čase pozerať.

marvel trailer na black widow
Zdroj: reddit.com

Pôvodne sa totiž povrávalo, že by si film Black Widow mohol privlastniť dátum vydania filmu Eternals, ktorý tiež vychádza v novembri 2020. Zo strany divákov ide o radostné novinky, no zo strany štúdií ide o naozaj riskantné rozhodnutie. Koronavírus sa šíri obrovskou rýchlosťou a nikto nevie, ako zle na tom môže byť filmový priemysel na prelome apríla a mája.

Na druhú stranu to v novembri môže byť ešte horšie. Filmy Black Widow a Rýchlo a zbesilo 9 tieto finančné straty určite pocítia, keďže sú veľkým hráčom aj v zámorských krajinách mimo Ameriky. Aktuálne odhady hovoria, že by filmový priemysel mohol tento rok celkovo stratiť až 5 miliárd dolárov kvôli zatvorených kinám po celom svete.

trailer na rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: pinkvilla.com

Problémy v hernom priemysle

Veľké straty neutrpí iba filmový priemysel. Veľmi zle je na tom aj herný priemysel, ktorý ruší alebo presúva väčšinu herných akcií a konferencií. Najnovšie sa presunula napríklad dôležitá konferencia Game Developers Conference (GDC). Tá mala prebiehať od 16. do 20. marca v americkom San Franciscu. A pokiaľ nejaké akcie aj prebiehajú, tak sa ich väčšina dôležitých vystavovateľov kvôli obavám o zdravie svojich zamestnancov ani nezúčastňuje.

Skôr či neskôr môže byť poškodený aj vývoj hernej konzoly PlayStation 5, keďže niektoré z ich fabrík sú zatvorené a nemusí sa stihnúť očakávaný dátum vydania na Vianoce 2020. Alebo nájdeme v poličkách obchodov oveľa menej kusov.

Čo hovoríte na celú túto situáciu vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -