Rekapitulácia seriálu Stranger Things. Čo všetko sa stalo v prvých troch sériách?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Rekapitulácia seriálu Stranger Things

O pár dní dorazí na streamovaciu platformu Netflix prvá polovica očakávaného seriálu Stranger Things. Pokračovanie príbehu z mestečka Hawkins prichádza po dlhej pauze, keďže tretia séria vyšla v júli 2019. teda takmer pred troma rokmi. Neviem ako vy, no ja si už nespomínam na mnoho zásadných vecí, ktoré sa udiali. Tvorcovia seriálu s tým však počítajú. Preto vydali na svojom YouTube kanále video, ktorým je rekapitulácia prvých troch sérií seriálu Stranger Things v podaní jeho hviezd.

Video je rozdelené podľa predošlých sérií a z každej sa dozvedáme tie najpodstatnejšie informácie. Okrem toho reaguje aj na ukážky štvrtej série, ktoré postupne počas čakacej doby vychádzali. Na prvú polovicu najnovšej série Stranger Things sa môžeme tešiť už o pár dní, teda 27. mája a druhá polovica vyjde 1. júla. Ešte pred tým je tu však krátka rekapitulácia seriálu Stranger Things:

Upozornenie: Tento článok obsahuje spoilery zo seriálu Stranger Things.

Prvá séria

Príbeh sleduje skupinku štyroch kamarátov z maličkého mestečka Hawkins v štáte Indiana, ktorými sú Will (Noah Schnapp), Mike (Finn Wolfhard), Lucas (Caleb McLaughlin) a Dustin (Gaten Matarazzo). Vo vedľajších úlohách je Willov starší brat Jonathan (Charlie Heaton), Mikeova staršia sestra Nancy (Natalia Dyer) a jej priateľ Steve (Joe Keery).

V mestečku sa schováva aj tajné vládne výskumné centrum, ktoré skúma monštrá z podzemia a deti s nadprirodzenými schopnosťami. Medzi nimi aj Eleven (Millie Bobby Brown), ktorej sa podarí uniknúť a stretáva štyroch kamarátov. Eleven má telekinetické schopnosti, ktoré počas série musí využívať naplno. A to preto, lebo sa v mestečku objavuje monštrum Demogorgon, ktoré unieslo Willa a drží ho v zajatí v alternatívnej dimenzii s názvom Upside Down.

Druhá séria Stranger Things
Zdroj: comingsoon.net

Ako to už býva, dospelí deťom neveria a Willove zmiznutie nepripisujú žiadnym nadprirodzeným silám. Skupina detí tak musí proti monštru bojovať sama. Jediní dospelí, ktorí im veria, sú Willova mama Joyce (Winona Ryder) a miestny šerif Hopper (David Harbour). Pomocou svojich schopností sa Eleven nakoniec podarí Demogorgona poraziť a zachrániť Willa.

Druhá séria

V druhej sérii sa do príbehu pripájajú ďalšie postavy, ktorými sú súrodenci Max (Sadie Sink) a Billy (Dacre Montgomery). Max sa rýchlo stane kamarátkou s Eleven a s partiou chlapcov, no to ešte nevie, do akého nebezpečenstva ju to dostane. Zisťujeme, že Hopper si po prvej sérii adoptoval Eleven a vychováva ju v chate v lese odrezanú od okolitého sveta a od jej priateľov.

stranger things
Zdroj: polygon.com

To sa Eleven samozrejme nepáči a robí všetko pre to, aby sa s nimi opäť spojila. Po tom, ako jej však Mike zlomí srdce, ujde a spozná ďalšie deti so špeciálnymi schopnosťami. V mestečku sa ale objavuje nový nepriateľ – monštrum Mind Flayer z Upside Down, ktorý ovláda Willa a posadne ho. Nikto si s novou hrozbou nevie dať rady, no Eleven sa v najhoršom vráti a opäť zachráni situáciu. Spoločne s Hopperom sa vydajú ku otvoru, ktorý spája Upside Down a ich svet a pomocou svojich schopností ho nasilu uzavrie.

Tretia séria

V tretej sérii sa stretávame opäť so zaujímavými novými postavami, ktorými sú Steveova kolegyňa Robin (Maya Hawke) a Lucasova mladšia sestra Erica (Priah Ferguson). Všetci si myslia, že tým, že je portál medzi Upside Down a ich svetom zatvorený, čaká ich už iba normálny život. To však ale nevedia, že sa do mestečka dostala sovietska vláda, ktorá chce túto bránu opäť otvoriť.

Do Hawkins sa vracia Mind Flayer a tentoraz posadne Billyho a zaútočí na Eleven. Po tvrdom boji na život a na smrť je Eleven porazená a stráca svoje schopnosti. To však partiu detí nezastaví v tom, aby bojovali. Vlámu sa do podzemnej ruskej základne pod miestnym nákupným centrom. Netrvá dlho, a Joyce s Hopperom ich nasledujú. Mind Flayer sa ich snaží zastaviť a útočí na deti. Billy však s pomocou Eleven prelomí spojenie medzi ním a monštrom a obetuje sa, aby zachránil svoju sestru Max a jej priateľov.

Stranger Things nová séria
Zdroj: paglutv.blogspot.com

Joyce a Hopper zatiaľ posadia bombu na zariadenie, ktoré udržiava bránu medzi dimenziami otvorenú. Avšak plány im skríži ruský agent, s ktorým Hopper bojuje. Šerif ho nakoniec porazí, avšak ostáva uväznený pri zariadení s bombou a pri výbuchu to vyzerá tak, že zahynie. Výbuch zariadenia uzavrie portál a Mind Flayer na mieste zomiera na následky prerušenia prepojenia.

Rekapitulácia seriálu Stranger Things je za nami – čo nás čaká ďalej?

Na konci tretej série sa Willova rodina spoločne s Eleven odsťahuje z Hawkins pri snahe nájsť bezpečie. Mike a Eleven, ktorí sa počas celého seriálu rozchádzali a dávali dokopy si sľúbia, že sa k sebe vrátia. Jedna z posledných scén ukazuje sovietske väzenie, ktoré rozpráva o americkom väzňovi. V jednej z ukážok štvrtej série sa dozvedáme, že Hopper prežil a je práve týmto väzňom, zajatý v studenom Rusku.

To by ale nebolo mestečko Hawkins a nás obľúbený seriál Stranger Things, keby veci ostali pokojné. V najnovšej ukážke, ktorú si môžete pozrieť vyššie, vidíme, že nič nezostane bezpečné. Objavia sa noví nepriatelia, skupiny bojovníkov o prežitie sa opäť spoja a odohrá sa ďalší súboj o život. Jednoducho nás čaká poriadna dávka nadprirodzena, monštier a akcie.

Tešíte sa na štvrtú sériu seriálu Stranger Things? Čo nás podľa vás čaká? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -