Sú humanoidní roboti v Disney parkoch skorou budúcnosťou alebo nemožným sci-fi?

Nenechajte si ujsť

Nie je novinkou, že technológia je jednou z najzaujímavejších tém, ku ktorých hlbšiemu preskúmaniu ozaj nemáme ďaleko. Každým rokom, či mesiacom objavy ľudí, čiže našej rasy, prekračujú hranice nepoznaného a vďaka sociálnym médiám nie sme z ničoho vynechaní ani my, obyčajní smrteľníci. No, ak nepočítame tajné Ruské a Americké výskumy samozrejme. Napriek tomu, je ešte veľa toho, čo prebádané ešte nebolo a vlastne ani nevieme či niekedy bude.

Medzi takéto veci patrí hlavne čoraz populárnejšia záležitosť, ktorou je umelá inteligencia. A ak by sme mali konkretizovať ešte viac, tak by to boli roboti a ich ľudská podoba, čiže humanoidy. Okrem vedcov, ktorí chcú prispieť ľudstvu praktickosťou robotov sa táto záležitosť dá zobrať aj z komerčnej stránky. Presne tak urobilo Disney a podľa CNN sa do toho pustili strmhlavo a to rovno so žiadosťou o patent. Roboti v Disney parkoch tak nie sú až takou fantazmagóriou ako by sa spočiatku mohlo zdať. Už len z toho dôvodu nám je jasné, že toto všetko nie je len vecou náhody, ale plánovaným a doteraz utajovaným krokom.

zdroj: denofgeek.com

Roboti v Disney parkoch sú už viacmenej potvrdenou záležitosťou čakajúcou na jej realizáciu

Nepochybujeme o tom, že z komerčného hľadiska je tento krok výborným nápadom ako prilákať viac návštevníkov. Nie že by ich Disney parky mali málo ako jedna z najpopulárnejších atrakcíí na svete. Okrem nadšených davov podporovateľov by však príliš premyslení roboti mohli spôsobiť napríklad aj paniku. Vo filmoch to predsa len vždy skončí tým, že umelá inteligencia sa stane hrozbou pripravenou ovládnuť svet. Takýto prípad bol napríklad aj vo filme Terminátor a pokoj na duši práve nespôsobil.

Opakom by však mohol byť animák Big Hero 6, v ktorom sa robot Baymax stal nie len praktickou vecou do domácnosti ale aj verným spoločníkom a kamarátom v jednom. Práve Baymax by mohol byť predlohou na humanoidných robotov, ktorých Disney chystá. Jednou z nápoved by mohli byť aj plány konštrukcií, ktoré sa tvarom nenápadne podobajú práve spomínanému Baymaxovi. Nie je to však isté a teoreticky by to mohol byť aj Macko Pú. No veď, presvedčte sa sami náhľadom na časť Disney plánov.

zdroj: screenrant.com
zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -