Doctor Strange 2 si možno našiel režiséra, ktorého predchádzajúce Marvel filmy milujeme

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Doctor Strange in the Multiverse of Madness si možno našiel svojho režiséra. Po príbehovej stránke by malo ísť o kľúčovú súčasť Štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe, keďže sa vo filme ukáže napríklad aj Scarlet Witch. Zároveň by sa malo jednať o prvý strašidelný film v MCU, takže výber správneho režiséra je ešte podstatnejší.

O film Doctor Strange z roku 2016 sa postaral Scott Derrickson, ktorý mal mať na starosti aj pokračovanie. Ten by nám nepochybne priniesol kvalitný hororový zážitok, keďže sa v minulosti postaral o tituly ako Sinister, Sinister 2, Hellraiser: Inferno či Zbav nás zlého. Minulý mesiac sa však kvôli „kreatívnym nezhodám“ so štúdiom Marvel Studios vzdal režisérskej stoličky.

Film Doctor Strange 2
Zdroj: artstation.com

Zrežíruje Sam Raimi film Doctor Strange 2?

Derrickson tak ostáva na palube už len ako producent. Jeho miesto by mal podľa najnovších informácií nahradiť režisér Sam Raimi, ktorý má v Marvel veľmi dôležitú minulosť. Práve on kedysi naštartoval celú superhrdinskú éru pôvodnou Spider-Man trilógiou, ktorú dodnes väčšina z nás miluje a nedá na ňu dopustiť.

Presnejšie sa bavíme o filmoch Spider-Man (2002), Spider-Man 2 (2004) a Spider-Man 3 (2007), v ktorých Petera Parkera stvárňoval herec Tobey Maguire. Raimi je aktuálne v jednaní s Marvel Studios o pozíciu režiséra, čo by ho vrátilo ku superhrdinskému žánru prvýkrát od roku 2007. Príbeh filmu sa meniť neplánuje, takže žiadny prepis scenáru sa chystať nebude.

Spider-Manov kostým z trilógie Sama Raimiho
Zdroj: denofgeek.com

Produkcia by mala začať už v máji, takže štúdio musí čo najskôr najať režiséra. Sam Raimi by bol výbornou voľbou, keďže aj on je majstrom klasických hororových filmov. Počas svojej kariéry natočil horory ako Evil Dead, Armáda temnôt alebo Stiahni ma do pekla a produkoval tie najznámejšie horory súčasnosti.

A pokiaľ si dobre pamätáte, tak režisér spomenul Doctora Strangea už vo filme Spider-Man 2, takže určite má v srdci jeho špeciálne miesto. Najlepšie na tom celom je, že by mohol vo filme použiť aj Spider-Mana, čím by sa po dlhých rokoch vrátil k tejto postave. Už niekoľkokrát sa totiž spomínalo to, že by sa táto postava mohla vo filme ukázať a Doctor Strange by ju prepojil s univerzom od Sony.

Požehnanie od Scotta Derricksona

K tejto správe sa vyjadril aj samotný Scott Derrickson, ktorý je s možnou réžiou Sama Raimiho spokojný. Ako sám povedal: „Pracoval som so Samom Raimim. Jeden z najmilších ľudí, ktorých poznám vo filmovom biznise, a ako režisér, ozajstná žijúca legenda. Naozaj úžasný výber na prebratie Doctora Strangea.

Svoje požehnanie mu dal aj herec Bruce Campbell, veľmi známe meno z filmov Evil Dead, Ash vs Evil Dead či Armáda temnôt. Pokiaľ by sa Raimi naozaj chytil réžie, tak určite môžeme očakávať nejaké malé cameo od jeho komorného herca Bruca Campbella. Zatiaľ to síce nie je oficiálne, no o akýchkoľvek novinkách vás budeme ihneď informovať.

Film Doctor Strange in the Multiverse of Madness uvidíme 5. mája 2021. Veríte, že Sam Raimi je tou správnou voľbou? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, movieweb.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -