Po dokumente Senna prichádza Schumacher. Na Netflix dorazí už budúci mesiac

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Presne pred dvadsiatimi rokmi oslavoval Michael Schumacher víťazstvo titulu na Veľkej cene Maďarska 2001. Sedemnásobný šampión Formuly 1 je dnes legendou kráľovnej motoršportu. Bohužiaľ, od jeho nehody na lyžiach z konca roku 2013 počujeme o jeho stave veľmi málo. Zmeniť by to mohol pripravovaný dokument Schumacher, ktorý nás posadí na emotívnu jazdu životom bývalého nemeckého pretekára.

Dokument Schumacher od Netflixu

Od skromných začiatkov až po sedem titulov majstra sveta a celkových 91 víťazstiev. Až tam siaha kariéra pretekára, na ktorého cestu sa zameria nový dokument od Netflixu. Uvidíme jeho začiatky na motokárach v nemeckom Kerpene, až po výhru siedmeho titulu s tímom Scuderia Ferrari Marlboro v roku 2004. Nazrieme aj do jeho osobného života mimo trate, ktorý navždy zmenil vážny úraz hlavy pri lyžovaní v Alpách, z ktorého sa zotavuje dodnes.

Zľava: Corinna, Mick a Michael Schumacherovci
Zľava: Corinna, Mick a Michael Schumacherovci; Zdroj: planetf1.com

Schumacher bude obsahovať doposiaľ nevidené archívne zábery, ktoré doplnia rozhovory s jeho najbližšími. Prvýkrát od nehody otvorene prehovoria jeho brat Ralf, manželka Corinna, dcéra Gina-Maria a syn Mick Schumacher, ktorý tento rok debutoval ako pretekár F1 v americkej stajni Haas. Z profesionálneho života nebudú chýbať jeho rivali, rovesníci alebo kolegovia. Mimo rodiny Michaela Schumachera v dokumente prehovoria:

  • Mika Hakkinen
  • Sebastian Vettel
  • David Coulthard
  • Piero Ferrari
  • bývalý riaditeľ tímu Ferrari Luca di Montezemolo
  • bývalý šéf FIA Jean Todt
  • bývalý riaditeľ tímu Renault / generálny riaditeľ Benettonu Flavio Briatore
  • legenda F1 Damon Hill (syn ešte ikonickejšieho Grahama Hilla)
  • … a tiež bývalý riaditeľ Formuly 1, Bernie Ecclestone

Podľa syna pôjde o emotívnu jazdu

Syn Mick Schumacher pre server FormulaRapida.net potvrdil, že bude súčasťou dokumentu a doplnil:

„Myslím si, že sa je na čo tešiť. Myslím si, že je to veľmi špeciálny dokument a myslím si, že to bude emocionálne pre každého, kto si ho pozrie.“

Michael Schumacher
Zdroj: motorsportmagazine.com

O réžiu a scenár sa postarali Vanessa Nocker, Hanns-Bruno Kammertons, a Michael Wech. Produkujú B14 Film a Benjamin Seikel. Nocker a Seikel už v minulosti spolupracovali na inom športovom dokumente o nemeckej tenisovej hviezde Borisovi Beckerovi.

Dokument Schumacher dorazí na Netflix 15. septembra 2021, niečo cez 30 rokov od jeho F1 debutu v tíme Jordan na Veľkej cene Belgicka 1991. O vydaní traileru vás budeme včas informovať.

Tiež sa tešíte na náhľad do kariéry a osobného života pretekárskej legendy? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: bosshunting.com.au, planetf1.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -