Jej kamery použili v Avatarovi a zaujala aj Apple. Významná slovenská firma sa sťahuje

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.
- Advertis

Slovenská firma XIMEA má nový domov v Bratislave

Aktuálne bol spustený predaj kancelárií VYDRICA Offices, do ktorých sa rozhodla presťahovať jedna z najúspešnejších slovenských technologických firiem XIMEA. Zaujímavosťou je, že jej špičkové kamery boli použité vo filme Avatar, ale využívajú ich aj vedecké inštitúcie a firmy z celého sveta, medzi inými aj NASA, univerzita MIT či technologický gigant Apple.

XIMEA pôsobí na trhu od roku 1993 a kontinuálne rastie aj počet jej zamestnancov. Ako hovorí jeden z majiteľov firmy Michail Klimkovič, ich talentovaný tím sa rád púšťa aj do tých najnáročnejších výziev. „V našom portfóliu máme kamery, ktoré sú najmenšie, najrýchlejšie alebo majú veľmi vysoké rozlíšenie. Ich využitie je tak veľmi široké, vo vede, zdravotníctve či priemysle, ale aj v geolokačných aplikáciách, vo filmovom biznise či virtuálnej realite.“

ximea
Zdroj: Ximea / Seesame

XIMEA má aktuálne svoju výrobu sústredenú v priemyselných halách v Zohore a návrhy vznikajú v inžinierskom kampuse v Marianke, ktorý sa nachádza v lokalite obklopenej prírodou. „Keďže rozsah našich aktivít aj počet zamestnancov a obchodných kontaktov nepretržite rastie, už niekoľko rokov sme uvažovali o tom, že by sme časť nášho tímu presunuli do reprezentatívneho sídla v centre Bratislavy. Všetky naše požiadavky sa stretli v podobe kancelárií vo Vydrici,“ vysvetľuje M. Klimkovič.

ximea firma
Zdroj: Ximea / Seesame

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť

Najčítanejšie články