Ďalší šok zo sveta Star Wars! Epizóda IX stráca režiséra Colina Trevorrowa!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ďalší režisér je preč zo Star Wars sveta!

Nuž, galaxia má problém. Štúdio Lucasfilm, ktoré len prednedávnom úspešne zreštarovalo najobľúbenejšiu filmovú sériu na svete opäť vyhadzuje režiséra. Ak ste náhodou zabudli, prvými vyhodenými bola dvojica Chris Miller a Phil Lord zo samostatného filmu o Hanovi Solovi. Teraz prichádza ešte väčší problém v podobe vyhodenia režiséra zo zatiaľ posledného filmu epizódnej série. Dnešným dňom totižto oficiálne skončil Colin Trevorrow ako režisér očakávanej deviatej a zatiaľ poslednej epizódy!

Ohlásilo to samotné štúdio cez oficiálny web Star Wars. Dôvodom boli ako zvyčajne kreatívne rozdiely. Čo je však asi najzvláštnejšie je to, že tieto rozdiely prišli po dvoch rokoch od Trevorrowovho nástupu. Štyri mesiace pred začiatkom natáčania teda dostávame takéto správy. Čo teda Lucasfilm chce? Prečo začínajú vyhadzovať režisérov v najpotrebnejších bodoch? Nuž, nevieme, no v prípade Trevorrowa sa tento scenár dal očakávať.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=zB4I68XVPzQ]

Colin Trevorrow, zlý výber na ukončenie Star Wars

Colin sa samozrejme predstavil obrovským filmom Jurrasic World, ktorým nadchol azda každého fanúšika pôvodných filmov. Celkovo bol však jeho film len fajn oddychovka s veľkými peniazmi. No a po neúspechu jeho najnovšieho filmu The Book of Henry, rozhodnutie bolo jasné. Úprimne, ja som rád. Colin aspoň zatiaľ v mojich očiach nie je režisérom, ktorý by mohol niečo dokázať. Keď som sa teda dopočul, že práve jeho dosadili do zatiaľ poslednej epizódy tejto gigantickej série, dvakrát nadšený som nebol.

Pripravoval som sa na niečo podobné ako bola epizóda VI, ktorá mala skvelé momenty, no v niektorých častiach už padala. Za to vtedy mohol práve jej režisér, no a vyzerá to tak, že rovnakému problému sa chce Lucasfilm vyhnúť. Po vynikajúcom odštartovaní so siedmou epizódou chcú mať asi všetci perfektnú trilógiu, ktorá zatiaľ vyzerá, že príde. J.J. Abrams vyložil karty na stôl, no a teraz uvidíme, ako sa s nimi budú ostatní režiséri hrať.

Osmička k nám príde už o 100 dní, no a vyzerá to tak, že Lucasfilm nám tento rok spolu s Rianom Johnsonom prinieslo naozaj niečo nové, dovolím si povedať až kontroverzné. Lucasfilm sa však už teraz bude musieť začať hýbať a hľadať novú réžiu pre zakončenie trilógie. Zatiaľ sa ako náhrada spomína práve Johnson, ktorého štúdio vyslovene chce aby sa vrátil aj na koniec ságy. Dúfame teda, že detaily ohľadom epizódy IX sú už vyriešené. Film to bude mať veľmi ťažké už len preto, že postava Lei musela predčasne vo filme skončiť.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ye6GCY_vqYk]

Dokončí trilógiu Rian Johnson?

Ak ste náhodou zástancami fanklubu neprajníkov novej trilógie, dovolím si vás upozorniť na to, že nasledujúce dve epizódy budú v kompletne odlišnom štýle. To nám zatiaľ sľubujú všetci zúčastnení na projektoch. Veľa ľudí sa totižto sťažovalo na to, že siedmy diel bol iba zopakovaný štvrtý. Sedmička je však až na droida s plánmi a bitkou proti „Hviezde Smrti“ úplne vlastný film, ktorý pomocou niekoľkých známych elementov musel z fanúšikov vytĺcť tri prequelové diely. No a hlavne treba mať na pamäti, že ak si priaznivci neobľúbili postavu Rey, je jasné, že u nich film neuspel. Netreba snáď pripomínať to, že pri filmoch ako je Star Wars, je nutné vidieť celý príbeh, ktorý zatiaľ nemáme! 

Aby som však neodchádzal od témy, ak by sa Rian Johnson vrátil a dokončil túto trilógiu, nič proti by sme nemali. Tento pán má zatiaľ na konte priam excelentne hodnotené projekty. Spomeniem film Looper, ktorý divákov priam šokoval svojím komplexným dejom, no a pár epizód zo seriálu Breaking Bad, ktorý je dnes hodnotený ako najlepší z najlepších. On sám nás však spolu s hviedzami filmu varuje, že na jeho nové (ôsme) dobrodružstvo nikto z nás nebude poriadne pripravený. Mak Hamill mu dokonca po prečítaní scenára osobne išiel povedať, že absolútne nesúhlasí s každou zmenou, ktorú jeho postave urobil. No a ak vás už toto neprijme zaujímať sa o toto dielo, tak už nič. My sa teda už nevieme dočkať, čo všetko nám táto séria ešte predvedie! Vidíme sa na osmičke už o 100 dní!

Čo vravíte na vyhadzov režiséra Trevorrowa? Chceli ste, aby deviatu epizódu robil on? Aký je váš názor na doterajší priebeh novej trilógie? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -