Už čoskoro môžete navštíviť strašidelný dom z hororu V zajatí démonov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pred začiatkom filmov zo série V zajatí démonov sa vždy objaví jedna znepokojujúca veta, ktorá dá hororu úplne iný rozmer. Znie „Natočené podľa skutočných udalostí“ a je iba na vás, či tomuto prehláseniu veríte. Manželia Ed a Lorraine Warrenoví totižto naozaj žili a v skutočnosti sa tiež živili vyšetrovaním paranormálnych javov. Lorraine dokonca zomrela len nedávno, presnejšie 18. apríla 2019.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ako sa na našom tele prejavuje strach
Zdroj: themovieclips.com

Medzi ich najznámejšie prípady patrí napríklad Bábika Annabelle, Enfield Poltergeist, Rodina Perronových či Vraždy v Amityville. Práve tieto skutočné prípady sú inšpiráciou mnohých hororov a jedným z najznámejších je samozrejme prvá časť série V zajatí démonov. Tá bola inšpirovaná hrozivým prípadom rodiny Perronových.

„V roku 1971, Warrenoví tvrdili, že v Harrisville na Rhode Island, v dome rodiny Perronových žije čarodejnica, ktorá dom obývala na začiatku 19. storočia. Podľa Warrených, Batsheba Sherman prekliala dom tak, že ten, kto tam žil, zomrel smrteľnou chorobou. Než sa Perronoví nasťahovali, v dome žilo a zomrelo osem generácií rôznych rodín. Všetky sprevádzal rad neprirodzených úmrtí.

Došlo k dvom samovraždám, smrti otravou, znásilnenie a zavraždenie 11-ročné dievčatká, dvoma utopením a štyrom umrznutím. Najviac úmrtí sa dotklo rodiny Arnoldovej, z ktorej pochádzala aj čarodejnica Batsheba Shermanová. Príbeh bol námetom na film z roku 2013 The Conjuring. Lorraine Warrenová bola konzultantkou pre produkciu a objavila sa vo filme.“

Dom z hororu V zajatí démonov

Tento strašidelný dom v Harrisville aktuálne vlastní pár Cory a Jennifer Heinzenoví. Samozrejme ide o ten reálny dom, ktorý inšpiroval režiséra Jamesa Wana k natočeniu originálneho filmu V zajatí démonov. Pár dokonca tvrdí, že v dome stále straší.

Aktuálne ho teda plánujú dať dokopy a neskôr počas tohto roka ho chcú sprístupniť verejnosti a vyšetrovateľom. Aby toho nebolo málo, Cory Heinzen sa už desať rokov venuje paranormálne vyšetrovaniu. Keď pred pár mesiacmi zbadal tento preslávený farmársky dom na Rhode Island v online aukcii, nerozmýšľal ani sekundu.

„Vždy ma fascinovali Warrenovci. Tento dom je kúskom paranormálnej histórie. Zažili sme tu otváranie dverí, zvuky krokov a tiež klopanie. Skoro som to tam sám nevydržal. Necítim tam síce nič zlé, no určite je naozaj obsadený. V tom dome sa deje veľmi veľa vecí.“ povedal Heinzen.

„Okamžite sme sa doň zamilovali. Osem a pol akrov, vzadu riečka a rybník. Je to tu tak pokojné, že som nikdy nedbal na príbeh, ktorý sa skrýva za týmto domom. Je to nádherný dom. Myslím si, že Jennifer bola úprimne nadšenejšia ako ja.“ Dopnil.

„Táto cesta bola zároveň strašidelná – pre mnohé dôvody inak, ako paranormálne – a vzrušujúca zároveň. Som veľmi rada, že máme tú možnosť dom zdieľať s ostatnými.“ Dodala Jennifer.

Táto lokácia je neoficiálnou atrakciou už niekoľko rokov. Dokonca, žena od ktorej pár kúpil tento dom, Norma Sutcliff, v roku 2015 žalovala štúdio Warner Bros. kvôli tomu, že po vydaní filmu sa do domu stále vkrádali ľudia. Vtipné je, že roky dozadu bol jedným z nechcených návštevníkov práve Cory Heinzen.

Okrem iného sa pred kúpou domu Heinzen stretol aj s Andreou Perronovou, členkou originálnej rodiny Perronových. Tí sa do domu nasťahovali ešte v 70. rokoch a neskôr sa stali hlavnou premisou hororu od Jamesa Wana.

Tak čo, plánujete navštíviť dom Harrisville na Rhode Island? Pre milovníkov hororov a paranormálnych javov musí isť o splnený sen!

Zdroj: sk.wikipedia.org, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -