Trpeli v neľudských podmienkach. Nový hit Netflixu môže skončiť hromadnou žalobou

Nenechajte si ujsť

Chcú žalovať Netflix

Druhá séria Squid Game, ktorý dodnes zostáva najsledovanejším počinom v histórii Netflixu, je zatiaľ v nedohľadne. S jej premiérou sa dokonca počíta najskôr v druhej polovici budúceho rokaNetflix sa však svojej zlatej značky nechce len tak vzdať, predstavil teda súťažnú reality šou Squid Game: The Challenge. Tu majú stovky súťažiacich príležitosť zabojovať o rekordnú výhru presne v podobnom štýle, v akom súperili aj súťažiaci v seriáli. Samozrejme, až na okamžitú smrť, ktorá v účastníkov seriáli postihla.

Netflix na svojej novinke nešetril a sľubuje historicky najvyššiu výhru – až 4,56 milióna dolárov, pričom seriál je so 456 účastníkmi aj rekordérom v počte súťažiacich. Streamovacia služba prvých 5 dielov svojej novinky pridala do ponuky v uplynulých dňoch, premiéra finálnej časti je naplánovaná na 6. decembra. Nová reality šou sa rýchlo usadila na čele rebríčkov sledovanosti, samotní súťažiaci na ňu však nebudú spomínať v dobrom.

Mali čeliť neľudským podmienkam

Podmienky pri natáčaní podľa viacerých z nich boli katastrofálne a nemalá časť súťažiacich sa teraz Netflixu dokonca vyhráža žalobou. Ako informuje Yahoo News, niektorí z účastníkov reality šou proti Netflixu a producentom Squid Game: The Challenge pripravujú žalobu. Dôvodom sú zranenia, ktoré mali súťažiaci utrpieť počas nakrúcania.

Konkrétne skupina účastníkov tvrdí, že pri nakrúcaní trpeli podchladením a poškodením nervov. Sťažnosti sa týkajú podmienok počas nakrúcania prvej hry v sérii, „Red Light, Green Light„, ktorá sa nakrúcala v štúdiách Cardington v UK. Teploty počas nakrúcania údajne klesli na -3°C a súťažiaci museli v týchto podmienkach nehybne stáť iba v športových kombinézach dlhé hodiny.

squid game reality
Zdroj: Netflix, Pinterest

Časť súťažiacich preto teraz oslovila právnu kanceláriu, ktorá už producentom zaslala list s nárokom škody. Tvrdí v ňom, že súťažiaci boli presvedčení o tom, že sa zúčastňujú zábavnej súťažnej šou a neočakávali takú úroveň fyzického a psychického nepohodlia, ktorým boli nakoniec vystavení.

Netflix vec berie vážne

V reakcii na tieto tvrdenia producenti a Netflix uviedli, že berú sťažnosti a celkovú pohodu účastníkov vážne. Netflix potvrdil, že počas nakrúcania prvej súťaže si trojica osôb skutočne vyžiadala lekársku pomoc. K samotnej žalobe však zatiaľ nedošlo, možno aj z dôvodu, že podmienky súťaže preskúmal aj Britský orgán pre zdravie a bezpečnosť (HSE).

Ten prípad uzavrel s odporúčaním, aby producenti v budúcnosti nepodceňovali pohodu súťažiacich a podobným situáciám sa vyhli. Pravdepodobne teda nešlo o nič vážne a celá kauza predstavuje iba snahu niekoľkých účastníkov vytrieskať zo streamovacej služby peniaze naviac.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Súťažiaci prišli do Squid game a oni sa cítili nepohodlne, no kto by to bol povedal, mali tam mať strážcov s ostrími, to by bolo vzrúšo kto by sa zrútil ako prvý.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -