Oscarový scenárista Taika Waititi pripraví dva seriály z rozprávkového sveta Charlie a továreň na čokoládu

Nenechajte si ujsť

TOP 6 filmových a seriálových online automatov

TOP 6 filmových a seriálových online automatov Výherné automaty v online kasínach už dávno nie sú len o tradičných ovocných symboloch, sedmičkách a monotónnych otočkách. Hráči čoraz častejšie obľubujú...

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong je konečne vonku. Chystá sa súboj na život a na smrť?

Kaiju Godzilla a Kong prichádzajú a spolu s nimi nový trailer Premiéra filmu Godzilla vs. Kong z franšízy MonsterVerse je jednou z najočakávanejších udalostí tohto...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Bizarný filmár, ktorý si podrobuje Hollywood 

Taika Waititi donedávna patril k režisérom, scenáristom a vlastne i hercom, ktorého mainstream publikum vlastne vôbec nepoznalo. Pracoval síce na vizuálne atraktívnych a scenáristicky svojských projektoch ako napríklad Boy, Eagle vs Shark, prípadne Hunt for the Wilderpeople, avšak tieto filmy len málokedy komerčne rezonovali, aj keď svoje objektívne kvality rozhodne mali.

Prelom prišiel až so snímkou zo sveta Marvel, teda s tretím Thorom s podtitulom Ragnarok. Ten mu otvoril dvere do širšieho Hollywoodu, nakoľko upozornil na jeho poctivo naaranžované scenérie, bizarný humor a režijné nadanie na podobne uvoľnené projekty s badateľným zastúpením humoru.

V podobnom duchu sa niesol i jeho doposiaľ najnovší projekt s názvom Jojo Rabbit. V tejto satirickej vojnovej komédii skĺbil niekoľko zdanlivo nespojiteľných žánrov a zosmiešňujúcou formou zaútočil na nacizmus ako ideológiu, osobne komickým spôsobom stvárnil Adolfa Hitlera a jeho výroky pre zahraničné médiá jasne naznačili, čo si o samozvanom vodcovi myslí.

Taika Waititi
Zdroj: twitter.com

Jojo Rabbit mu nakoniec vyniesol zlatú sošku za najlepšie adaptovaný scenár, pričom sa snímka dočkala ďalších štyroch nominácií na Cenu Akadémie. V najbližšej dobe jeho filmárske schopnosti uvidíme v adaptácii známej mangy menom Akira, ktorú produkčne zaštíti aj Leonardo DiCaprio. Nesmieme zabudnúť ani na ďalšieho Thora s názvom Love and Thunder, ktorý bude súčasťou Štvrtej fázy spolu súvisiacich príbehov.

Roald Dahl sa vracia na pole kinematografie 

Meno tohto spisovateľa vám zrejme príliš známe nie je, no vedzte, že z jeho pera vzišla pomerne zásadná žánrová záležitosť. Tim Burton totiž vo filmovom médiu spracoval jeho príbeh Charlie a továreň na čokoládu, kde sa opäť spojilo známe filmové trio.

Konkrétne šlo o Burtonovu režijnú víziu, ktorá dokázala vyčarovať fantastické zábery a zachytiť detskú absurdnosť magickej továrne a jej sladkostí, v tých dobách obrovský herecký talent Johnnyho Deppa a hudobných motívov Dannyho Elfmana. Takéto spojenie v minulej dekáde znamenalo záruku kvality a bizarného filmového zážitku, ktorý jednoducho treba vidieť.

Pre starších divákov každopádne nesmieme zabúdať na film z roku 1971. Willy Wonka a továreň na čokoládu s Geneom Wilderom taktiež poslúži ako odrazový mostík pre seriálové projekty.

Na čom sa dohodli zástupcovia Netflixu s režisérom Jojo Rabbit? 

A vzhľadom na predošlú tvorbu Taiku Waititiho musel byť pomerne zrejmou voľbou pre nakrútenie dvoch seriálov práve z tohto sveta. V oboch prípadoch má ísť o animované záležitosti, no dĺžka seriálu, prípadne jednotlivých sérií (ak teda dôjde na pokračovania) je aktuálne neznáma. To isté môžeme povedať o hereckom obsadení, technickom tíme a minutáži epizód.

Jeden zo seriálov by mal nasledovať postavy, udalosti a dianie dobre známeho príbehu, avšak druhý projekt má byť úplne nový a unikátny. Taika dostal za úlohu preskúmať rasu Umpa-Lumpov, ktorí plnili vo verzii Tima Burtona rolu muzikantov, spevákov a rozprávačov. Ako si s nimi poradí a čo všetko nám vyrozpráva je aktuálne otázne.

Zahraničné správy tvrdia, že ide o autorský projekt, keďže na pozícii režiséra, scenáristu a producenta nesedí nikto iný, ako svojský filmár. Zrejme teda dostal od digitálnej platformy voľnú ruku, keďže momentálne je v kinematografii známym a žiadaným pojmom, no a Netflix spravidla do projektov úspešných režisérov príliš nevstupuje.

Dôkazom toho je napríklad gangsterský epos The Irishman Martina Scorseseho, ktorý by v takejto verzii u veľkého štúdia zrejme neuspel, nehovoriac o astronomickom finančnom rozpočte.

Budúce plány digitálneho monopolu 

Netflix ďalej prezradil, že začína adaptovať knižnú tvorbu Roalda Dahla a postupne sa kreatívni autori dostanú k ďalším populárnym príbehom. Gigant na poli digitálnych verzií filmov a seriálov uzatvoril spoluprácu so spoločnosťou Roald Dahl Story Company a jej zástupcovia sú s voľbou Waititiho spokojní.

Tvrdia, že je v jeho humore a filmárskej vízii niečo z charakteru Willyho Wonku, teda sa jedná o ideálnu hlavu pre animované série. Netflix nám momentálne nedal žiadne fixné dátumy ani ukážku, takže sa oba projekty nachádzajú v úvodných štádiách tvorby. Môžeme teda len čakať na ďalšie správy alebo trailer.

Myslíte, že Netflix učinil dobrú voľbu a dal podobnú tematiku tomu správnemu autorovi? Podeľte sa s nami o svoje názory a postrehy prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: theguardian.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Ako zomrela Elisa Lamová? Netflix vydal prvú ukážku na kriminálnu dokusériu o jej mysterióznej smrti

Nedávno sme vás informovali o tom, že Netflix prešetrí mysterióznu smrť Elisy Lamovej. Na prípad z roku 2013 sa zameria kriminálny dokumentárny seriál Crime...

Veľký Gatsby nám znova zlomí srdce v pripravovanom seriáli. Ktoré známe meno pracuje na projekte?

Slávny americký spisovateľ F. Scott Fitzgerald zomieral s vedomím, že jeho dielo Veľký Gatsby bolo jeho najväčším literárnym sklamaním. Ale to ešte sám autor nevedel,...

Kevin Hart bol obsadený do filmu Borderlands. Stvárnením známej postavy vraj uvidíme jeho celkom novú stránku

Kevin Hart vo filme Borderlands Špekulácie na internete sa objavili už pred nejakým časom, teraz je to však oficiálne. Kevin Hart bol obsadený do filmu...

Seriál The Witcher: Blood Origin od Netflixu spoznal meno hlavnej herečky v úlohe elfskej bojovníčky Eile

Netflix oznámil malinký kúsok z hereckého obsadenia ich nadchádzajúceho pokračovania k úspešnej sérii Zaklínač. Pripravovaná novinka s názvom The Witcher: Blood Origin nám vyrozpráva príbeh...

Disney pripravuje pokračovanie k obľúbeným filmom Príšerky s.r.o. Akú bude mať podobu a kto sa oň postará?

Príšerky s.r.o. dostanú pokračovanie Konečne sme sa dočkali ďalších nových informácií o pripravovanom pokračovaní našich obľúbených detských filmov. Príšerky s.r.o. (známe aj ako Monsters, Inc....