Na Slovensku spustili prelomovú novinku. Peniaze hneď dostanete aj bez okamžitej platby

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už žiadne diktovanie IBAN-u

Tatra banka predstavuje službu Card2Card, ktorá umožňuje posielanie peňazí z jednej karty na druhú za niekoľko minút. Klienti Tatra banky s Visa kartou môžu týmto spôsobom realizovať platby nielen na Visa a Mastercard karty vydané na Slovensku, ale i v členských štátoch EU a ďalších vybraných krajinách.

Peniaze na účte za malú chvíľu

Vo februári 2022 dorazil na Slovensko komfort okamžitých platieb. Klienti – fyzické aj právnické osoby – môžu posielať peniaze z účtu na účet veľmi rýchlo a pripísanie platby trvá prakticky niekoľko sekúnd. Postačuje pri tom, aby boli banky odosielateľa aj príjemcu zapojené do schémy SEPA Instant Credit Transfer.

covid-19 vydavky peniaze pozicky
Zdroj: Unsplash / Markus Spiske

Ako ďalšiu novinku v oblasti platobných služieb prináša Tatra banka možnosť posielania peňazí z karty na kartu. Rýchle posielanie peňazí je tak dostupné aj v prípade, že druhá banka nie je zapojená do okamžitých platieb.

Služba Card2Card pre platby do zahraničia

Nová služba je určená pre platby, ktoré smerujú do členských štátov Európskej únie a najmä na Island, do Lichtenštajnska, Nórska, Veľkej Británie, Srbska, Kosova, Albánska alebo na Ukrajinu.

Klienti tak ušetria čas aj peniaze. Finančné prostriedky sú pripísanie na kartový účet do pár minút namiesto niekoľkodňového spracovania, a sú tak takmer ihneď k dispozícii. Poplatok za túto službu je tiež nižší v porovnaní so zahraničnou platbou. Detailnejšie informácie sú uvedené na webovej stránke.

Ako peniaze poslať

Card2Card poskytuje komfortné posielanie peňazí, pri ktorom je potrebné poznať len údaje o karte odosielateľa a číslo karty a meno príjemcu. Formulár je dostupný na webovej stránke Tatra banky. Rovnako ako pri všetkých digitálnych službách aj pri tejto by mali klienti na formulár pristupovať vždy len z oficiálnej adresy banky.

tatra banka podnikanie
Zdroj: Finsider: Peter Csernák / unsplash.com

Rovnako platí, že v prípade odosielateľa je potrebné uviesť rovnaké údaje ako pri platbe kartou na internete – to znamená číslo karty, dátum exspirácie, CVV kód a meno držiteľa karty. Zadávať je možné aj jednorazové číslo karty, ktoré sa dá vygenerovať v mobilnej aplikácii Tatra banka.

V časti príjemca postačuje vyplniť len číslo karty a meno príjemcu bez ďalších detailných informácií z karty. Netreba zabúdať na to, že na prijatie peňazí nie je nikdy potrebné uvádzať dátum exspirácie a CVV kód.

Každý prevod sa na záver potvrdzuje prostredníctvom 3D Secure cez aplikáciu Tatra banka alebo Internet banking, čo zabezpečuje bezpečné posielanie peňazí. Služba je preto dostupná pre klientov s aktívnymi elektronickými oprávneniami.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -