FilmyNovinkyTrailery

Súboj dvoch najväčších vynálezcov vo filme The Current War sa predstavuje vo veľkolepom traileri!

Rivali vo vynaliezaní a podnikaní Thomas Edison a George Westinghouse sú v strede boja o nadvládu nad budúcnosťou elektriny v prvom traileri na The Current War. Historickú drámu má na starosti štúdio The Weinstein Company. Scenár založený na skutočných udalostiach napísal Michael Mitnick, režisérom sa stal Alfonso Gomez-Rejon.

Benedict Cumberbatch hrá Thomasa Edisona. Veľký americký vynálezca práve nasleduje svoj sen osvietiť svet svojim priamym prúdom. Na druhej strane konfliktu je nesmierne bohatý inžinier George Westinghouse, ktorého si zahrá Michael Shannon. Taktiež nádejný podnikateľ nechce nechať nič na náhodu a v tomto priemysle si chce vybojovať svoj vlastný podiel. V realizácii jeho plánu boja proti Edisonovi mu má pomôcť brilantný mladý vynálezca Nikola Tesla, ktorý na stôl prinesie svoj nápad striedavého prúdu. Jeho si zahrá herec Nicholas Hoult.

The Current War trailer

Trailer je tvorený zväčša rýchlymi častiami dialógu a obrazmi, ktoré nám predstavujú obdobie či celkovú atmosféru. Aj o príbehu sme sa niečo málo dozvedeli. Klip vo veľkom pôsobí ako nábeh Cumberbatcha a Shannona na predstavenie Houlta, ktorý pôsobí ako mysteriózny a nový hráč v hre o nadvládu nad elektrinou. Vďaka udalostiam, ktoré film rozoberie, je možné, že sa objaví aj na Oscaroch. Všetci herci, ktorí si zahrajú hlavné postavy, totiž majú predpoklady na výhru Ceny Akadémie.

Vizuálne sa nám núka snímku porovnávať s počinom Christophera Nolana s názvom Dokonalý trik (The Prestige). Aj v ňom sa dokonca taktiež objavila postava Nikola Teslu, ktorého si zahral David Bowie. Vďaka celkovému tónu a základu konfliktného príbehu však mnohí The Current War porovnávajú so Sociálnou sieťou Davida Finchera. Ako filmári prevedú dávny príbeh rivality medzi párom ambicióznych, egoistických a tvrdohlavých mužov je zatiaľ otázne. Určite pomáha, že v hlavných úlohách sa objavia talentované mená. Najkritickejším faktorom úspechu však bude príbeh, ktorý prerozpráva mierne zatienenú časť histórie.

Benedict Cumberbatch ako Thomas Edison; Zdroj: space.ca

Čo si o filme zatiaľ podľa traileru myslíte vy? Zaujíma vás táto tématika, alebo jej nevenujete záujem ani napriek prítomnosti skvelých hercov? Do našich kín sa The Current War dostane 1. februára 2018.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár