Očakávané akčné RPG The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom má oficiálny dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Link a princezná sa vracajú

To, že sa skôr či neskôr dočkáme ďalšieho dobrodružstva, kde bude bojovník Link zachraňovať princeznú Zeldu, bolo snáď každému jasné. Doposiaľ bol projekt známy ako Breath of the Wild 2 (a to aj na oficiálnych prezentáciách Nintenda). Najnovší Nintendo Direct však (konečne) prezradil oficiálny názov ďalšieho sequelu početnej série, pričom ten znie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Ukážka nám dáva najavo, že sa tentokrát pozrieme do oblakov a tak ako nám Windwaker umožnil skúmať moria, Tears of the Kingdom by malo byť vzdušným dobrodružstvom. Rozsahom aj obsahom je titul momentálne zahalený rúchom tajomstva, keďže predstavenie nebolo ani zďaleka veľkolepé.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom má dátum vydania

Pokiaľ ste teda očakávali, že uvidíte novinku priamo v akcii, budeme vás musieť sklamať. Trailer je totiž relatívne krátky a pomerne skúpy na priamy gameplay. Preto aktuálne nemôžeme potvrdiť, no ani vyvrátiť, že pôjde o veľké open world akčné RPG. Prinesie súbojový systém nejakú veľkú zmenu alebo relevantný gimmick? To tiež netušíme. A hlavne, pôjde o otvorenú záležitosť či skôr lineárny projekt s dômyselným dizajnom? Ani na toto, bohužiaľ, odpoveď nepoznáme.

Avšak žánru a dnes už ikonickej hrateľnosti zostávajú vývojári evidentne verní. Na súboje síce behom traileru nedôjde, no explorácia, logické hádanky a cestovanie budú súčasťou najnovšieho prírastku. To môžeme skonštatovať so železnou istotou. Taktiež, chrbát Linka zdobí meč, takže cestu vám nejakí neprajníci nepochybne skrížia. To ale pre vás problém (zrejme) nebude, keďže tento herný hrdina sa zbraňami oháňať vie.

Otázkou ale zostáva či pôjde o evolúciu žánru, ktorú následne niektorí vývojári využijú ako inšpiráciu pre svoje hry, prípadne pokračovanie zostane na mieste a „iba“ doručí kvalitný produkt. To momentálne nevieme, no bude zaujímavé sledovať či sa vývojárom podarí prekonať jeden z najlepších titulov minulej dekády. A ak náhodou áno, čo to bude znamenať pre ďalšie podobne ladené projekty? Ak si totiž spomínate, jeden veľmi solídny open world titul od Ubisoftu sa výrazne dychom divočiny inšpiroval. A dokonca sme ho aj recenzovali.

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom ohlásenie
Zdroj: nintendo.co.uk

Už o pár mesiacov kráľovstvo zaplače

Azda najzaujímavejšou správou však zostáva fakt, že nám bol prezradený dátum vydania. Ten je oficiálne stanovený na 12. mája 2023 a teda projekt vyjde za necelý rok, na prahu nadchádzajúceho leta.

Logickým krokom bude v najbližších mesiacoch aktívnejšie prezentovanie plnej hrateľnosti The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, aby nám tvorcovia adekvátne ukázali prípadné novinky. No hlavne, aby predstavili nepochybne veľkolepý sequel v plnej kráse a funkčnosti, nakoľko o ňom v súčasnosti vieme iba pramálo.

O kvality sa zrejme báť nemusíme, pretože Zelda vždy patrila medzi fantastické (alebo minimálne nadpriemerne dobré) tituly, avšak nesmieme zabúdať ani na to, že latka je nastavená vysoko. Koniec koncov, metascore Breath of the Wild sa zastavilo na hodnote 97 % a len ťažko si predstaviť, ako by toto mohol sequel prekonať. Uvidíme teda, či sa mu to vo finále podarí.

Čo hovoríte na odhalenie názvu a potvrdenie dátumu vydania The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom? Myslíte, že pôjde o pokračovanie hodné kvalít predchodcov alebo to autorom tentokrát nevyjde? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -