Vražda upevňuje vzťahy v novej romantickej komédii od Netflixu | The Lovebirds RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Najčítanejšie za 7 dní

The Lovebirds RECENZIA

The Lovebirds RECENZIA – Čistokrvné komédie sú v kinách už len raritou. Preto sa presunuli na streamovacie služby. Netflix nám prináša najnovší prírastok do tohto žánru, v podobe bláznivej romantickej komédie v réžii Michaela Showaltera – The Lovebirds.

Pre režiséra Showaltera nie je tento typ filmu žiadnou novinkou. V roku 2017 nás mohol prekvapiť s výbornou romantickou komédiou Srdcu nerozkážeš, v ktorej veľmi chytro kombinoval romantiku, humor a drámu. Film mal dokonca aj nenápadne nosný politický kontext. Ako teda dopadol jeho najnovší film?

The Lovebirds
Zdroj: hearstapps.com

Vražda môže upevniť vzťahy

Leilani (Issa Rae) pracuje v reklamnej agentúre, Jibran (Kumail Nanjiani) je režisér dokumentárnych filmov. Ich vzťah už dlhšiu dobu škrípe, až kým nevyvrcholí v hádku. Hádku, po ktorej sa rozhodnú ich štvorročný vzťah ukončiť. Avšak ako by toho nebolo dosť, posledný deň ich vzťahu sú svedkami vraždy.

Vzhľadom na nešťastnú náhodu to vyzerá, ako by boli za vraždu zodpovední. Zo strachu z polície, ktorá by ich výpovedi neuverila, sa rozhodnú zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a vypátrať skutočného vraha sami. Počas svojho šialeného pátrania neodhalia iba spiknutie, ktoré predčí ich očakávania, ale aj hĺbku ich vzťahu.

The Lovebirds
Zdroj: hearstapps.com

Všedný večer sa zmení v bláznivú nočnú moru

Michaela Showalter sa preukázal s filmom Srdcu nerozkážeš ako veľmi schopný režisér, ktorý vie výborne kombinovať humor a drámu. Jeho predošlý film a The Lovebirds dokonca spája jedna z hlavných hereckých hviezd, Kumail Nanjiani. Aj preto som bol naladený na kvalitnejšiu romantickú komédiu.

Ústredné duo filmu je výborné a svoje role si užíva. Issa Rae a Kumail Nanjiani sú veľmi vtipní herci plní energie. Navyše majú medzi sebou citeľnú chémiu, takže ich vzťahu veríte. Komediálne repliky, ktoré na papieri nemusia zrovna dobre fungovať, vám vedia často predať. Avšak to je asi jediné veľké pozitívum tohto filmu.

Od režiséra Michaela Showaltera sa jedná o veľké sklamanie. The Lovebirds je extrémne lenivou, lacnou a zabudnuteľnou komédiou bez iskry. Film vyzerá, ako keby bol natočený za dva týždne. Herci sa veľmi snažia, sú charizmatickí. Avšak celé to pôsobí, ako by to bolo všetkým ostatným jedno.

The Lovebirds
Zdroj: cinemaexpress.com

Ako by to Showalter robil iba kvôli hercom. Scenár je nenápaditý, zasadzuje hlavné duo do extrémnych situácií, z ktorých vyplýva humor. Avšak humor väčšinu času nefunguje a niekedy je dokonca až trápny. Obnovovanie ich romantického vzťahu počas života ohrozujúcich situácií tiež necítite, nič sa tu nedá brať vážne.

Vyšetrovacia časť filmu, záporáci a spôsob, akým film podáva divákovi expozíciu, je úsmevný a občas musíme skontrolovať, či nepozeráme komédiu, ktorá vznikla tesne po roku 2000. Čo sa audiovizuálnej stránky týka, film vyzerá ako televízny seriál, čo by sa dalo odpustiť, keby že je skutočne vtipný.

Potenciál tu bol, koncept vedenia príbehu počas jednej noci nie je márny. Nie, že by sme to nikdy predtým nevideli, ale mohlo to dobre fungovať na komediálnej rovine. Ale bohužiaľ to veľmi nefunguje. Namiesto toho tu máme kopu nasilu dávkovaného humoru a popovej hudby, ktorá by bola cool pred piatimi rokmi.

The Lovebirds
Zdroj: brightspotcdn.com

The Lovebirds RECENZIA – Zhrnutie

The Lovebirds je lacnou a zabudnuteľnou komédiou, ktorá by nebyť ústrednej hereckej dvojice nikdy nevznikla. Práve Kumail Nanjiani a Issa Rae udržujú túto zastaralú a nespoľahlivú loď nad hladinou. Režisér Michaela Showalter je jej kapitánom, ktorý sa kormidla málokedy dotkne a nechá ju radšej plávať do neznáma. 5,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -