TIP na film: Love and Monsters | Post-apokalyptické sci-fi plné nových príšer

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Love and Monsters

Ak ste si mysleli, že éra post-apokalyptických sci-fi filmov už pred pár rokmi skončila, pripravte sa na prekvapenie. Film Love and Monsters zahájil druhú vlnu tohto žánru v hlavnej úlohe s hercom menom Dylan O’Brien. Film rozpráva príbeh o svete po katastrofe. Na Zem sa valil obrovský meteorit a vedci a armáda usúdili, že najlepším riešením je vystreliť naňho množstvo nukleárnych rakiet. Meteorit sa im podarilo rozbiť, no na Zem sa vrátili nebezpečné látky z rakiet, ktoré vyhubili 90% populácie a zmutovali živočíchy na monštrá.

Náhľad do deja

Príbehom nás sprevádza Joel Dawson (Dylan O’Brien) – jeden z preživších. V deň katastrofy prišiel o oboch rodičov a stratil kontakt s dievčaťom, ktoré miluje. Napriek tomu mohol byť rád, že vôbec prežil a jedna z kolónii preživších si ho vzala pod krídla a ubytovala ho vo svojom podzemnom bunkri.

love and monsters
Zdroj: variety.com

Joel nepatril medzi zdatných bojovníkov, preto väčšinu času trávil v kuchyni prípravou jedla pre ostatných. Snažil sa prebojovať sa na pozíciu bojovníka, no jeho nepresná muška a panický strach z príšer žijúcich na povrchu mu v tom zdatne bránila. Po siedmych rokoch v podzemí sa mu podarí spojiť vysielačkou s jeho priateľkou Aimee (Jessica Henwick), ktorá žije v neďalekej kolónii. Dozvie sa všetko o jej ceste a je nadšený, že prežila.

Napriek jeho minimálnej pravdepodobnosti na prežitie sa rozhodne, že sa za Aimee vyberie, aj keď by ho to malo stáť život. Ignoruje nesúhlasy členov svojej kolónie a pobalí sa. Jeho kolónii nezostáva nič iné, iba sa rozlúčiť a pustiť ho na takmer istú smrť. Joel sa cestou spriatelí s opusteným psom menom Boy, ktorý ho sprevádza celým filmom. Stretne aj ďalších preživších, ktorí ho naučia, čo len vedia. Cestu mu však skríži nejedna strašidelná a krvilačná príšera. Prežije to a dostane sa za dievčaťom, ktoré nikdy neprestal milovať?

love and monsters
Zdroj: indiewire.com

Informácie o filme

Film Love and Monsters vyšiel v roku 2020. Režíroval ho Michael Matthews a o scenár sa postaralo duo Brian Duffield a Matthew Robinson. Má takmer dve hodiny, ktoré sú plné akcie, emócií, komédie a rôznych príšer. Film ponúka divákom objaviť (alebo znovuobjaviť) lásku k dystopickému sci-fi. Ak vám chýba éra Hier o život a Labyrintu, určite bežte na Netflix a pozrite si tento nový kúsok v žánrovej knižnici.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 71%
IMDb.com – 7/10
Rotten Tomatoes – 93%

Videli ste film Love and Monsters? Vaše dojmy z neho nám môžete zanechať dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -