TIP na film: Pomáda | Muzikál o teenageroch žijúcich v 50. rokoch

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Pomáda

Väčšina z nás ani netuší, aký bol život v USA počas 50. rokov 20. storočia. Čo sa riešilo, ako sa ľudia správali, ako fungovala spoločnosť? Vďaka filmom ako Pomáda získavame aspoň nejakú predstavu o tom, aké to vtedy bolo.

Sandy
Zdroj: aarp.org

Práve muzikál Pomáda nám približuje životy teenagerov v tomto období. Okrem skvelého príbehu môžeme vidieť aj dychberúce tanečné a spevácke výkony, ktorým moderné muzikály nesiahajú ani po päty. V hlavnej úlohe vidíme ikonického herca Johna Travoltu, ktorého môžeme poznať z mnohých úžasných filmov, ako napríklad Horúčka sobotňajšej noci alebo Pulp Fiction.

Náhľad do deja

Príbeh nám predstavuje dve postavy – miestneho grázla Dannyho Zuka a nevinné dievča Sandy Olsson (Olivia Newton-John). Danny stretne Sandy, ktorá je na dovolenke v jeho rodnom meste. Zaľúbia sa do seba a strávia spolu celé leto. Keď sa však teplé dni skončia, Sandy sa musí vrátiť domov do Austrálie. Teda, to si myslí ona. Jej rodičia sa však rozhodnú ostať v tom meste a už sa nevrátiť.

Sandy a Danny
Zdroj: news.com.au

Sandy nastúpi do miestnej strednej školy, kde spozná hneď niekoľko dievčat, s ktorými sa začne rozprávať. Neskôr zistí, že na rovnakú strednú školu chodí aj Danny.

Ten je jej prítomnosťou ale veľmi prekvapený. Nechce pred svojím gangom vyzerať ako zaľúbený slaboch, tak sa začne k Sandy správať hnusne – ako k letnej jednorázovke. Dostane Danny rozum a budú spolu? Alebo sa znenávidia a celý film si budú robiť naprieky?

Pomáda
Zdroj: hollywoodreporter.com

Informácie o filme

Film rozoberá rôzne teenagerské témy – lásku, priateľstvo, nečakané tehotenstvo, vojnu gangov, prvé autá,… Celý príbeh je obohatený o svetoznáme piesne, ktoré doteraz môžeme počuť na oldies párty. Atmosféru 50. rokov dopĺňajú skvelé kostýmy a ikonické účesy.

Film Pomáda vznikol v roku 1978 a trvá necelé dve hodiny. Tento počin je najznámejším spracovaním rovnomenného muzikálu. Má naozaj všetko, čo by takáto snímka mala mať – autentickú atmosféru, talentovaných spevákov a tanečníkov, krásny príbeh a omnoho viac.. Určite vám odporúčame pozrieť si ho a doplniť si svoju zbierku aj o takéto staršie klasiky. 

Hodnotenia filmu: 

CSFD.cz – 82%
IMDb.com – 7,2/10
Rotten Tomatoes – 75%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -