TIP na film: Sedem životov | Príbeh muža s veľkým tajomstvom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na film: Sedem životov

Máte veľa voľného času, pretože vás pandémia koronavírusu drží doma a máte chuť si pozrieť nejakú peknú drámu? Film Sedem životov bude určite pre vás. Aj keď nepatrí k najnovším kúskom, keďže bol vydaný v roku 2008, určite sa ho oplatí pozrieť. V hlavnej úlohe sa ukáže skvelý Will Smith, ktorý okrem vtipných a akčných rolí perfektne zvláda aj tie vážnejšie.

V režisérskej stoličke sa pri tomto filme ocitol Gabriele Muccino, ktorý s Willom Smithom pracoval na filme už aj pred tým. Táto snímka sa volala Šťastie na dosah. Podobne ako Šťastie na dosah, aj Sedem životov je úžasná dráma, ktorá so sebou nesie hlbšiu myšlienku a nad ktorou budete premýšľať ešte nejaký čas po pozretí filmu.

Zvláštny príbeh plný tajomstiev a pomoci

Hlavný hrdina Ben Thomas (Will Smith) sa rozhodol odčiniť svoje hriechy z minulosti tým, že zmení životy siedmim ľuďom, ktorí jeho pomoc potrebujú, ale ktorí si jeho pomoc aj zaslúžia. Po istom čase našiel všetkých sedem vhodných kandidátov, ktorým sa rozhodol pomôcť finančne alebo lekársky. Život sa mu ale zmení po tom, ako viac spozná jednu zo svojich kandidátok, Emily Posovú (Rosario Dawson).

Will Smith a Rosario Dawson
Zdroj: slantmagazine.com

Začne sa jej venovať omnoho viac a taktiež spolu začnú tráviť stále viac a viac času. Sám je zaskočený tým, ako sa ich vzťah vyvíja. To, kam až ich vzťah povedie, si už musíte overiť sami, a to pozretím filmu. Vo filme sa okrem už spomínaných hercov objavia aj ďalšie známe tváre, ako napríklad Woody Harrelson alebo Octavia Spencer.

Slzy budete mať na krajíčku

Film je určite veľmi emotívny. Zo začiatku môže pôsobiť neosobne a uzavreto, podobne ako hlavná postava. Po čase sa však dozvedáme jednotlivé tajomstvá a kúsky skladačky a podobne ako hlavný hrdina, aj film začne byť veľmi osobný a vy sa vžije do rôl jednotlivých postáv. Koniec je na celom filme určite najemotívnejší a dopomáha k tomu aj hudba, ktorá presne vystihuje dané situácie.

Príbeh sa niektorým môže zdať trošku zložitý a príliš pomiešaný, pretože v niektorých častiach sa mieša minulosť (spomienky) s prítomnosťou. Divák však nakoniec pochopí súvislosti a na konci filmu mu všetko do seba zapadne. Film trvá 123 minút, čo je viac ako dve hodiny a na príbeh možno stačilo aj menej, určite to však nie je veľké mínus.

Will Smith
Zdroj: flixlist.co

Ak ste teda doposiaľ tento film nevideli, určite ho odporúčam pozrieť. Herci svoje role hrajú bravúrne a vy budete čakať až do úplného konca, ako sa celý príbeh vyvinie. Miestami je film možno trošku dlhý a napätie stagnuje, to však nakoniec vyvrcholí do naozaj zaujímavého konca. Ak máte voľný čas, týmto filmom ho určite nezabijete, ale naplníte.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 7,6/10
Rotten Tomatoes – 26%

Plánujete si po prečítaní článku pozrieť film Sedem životov? Ak ste ho videli, páčil sa vám? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -