TIP na seriál: Carnival Row | Fantasy s Carou Delevingne a Orlandom Bloomom v hlavných úlohách

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

TIP na seriál: Carnival Row

Fantasy je žáner, ktorý určite nikdy neomrzí. Upíri, vlkolaci, víly a mnohé ďalšie monštrá sú typické tomuto žánru. Pravdou je, že sa v seriáloch s fantasy až tak často nestretávame. Populárne sú často drámy, detektívky alebo sitkomy. A práve preto sme sa rozhodli pre tip na seriál s názvom Carnival Row, ktorý ponúka spleť detektívky a fantasy.

Seriál získal popularitu hlavne vďaka hviezdnemu obsadeniu. V hlavných úlohách sa predstavil Orlando Bloom, ktorý sa preslávil ako Will z Pirátov Karibiku. Stvárňuje detektíva, ktorého si určite veľmi rýchlo obľúbite. Hlavnú hrdinku – vílu, stvárňuje Cara Delevigne, ktorá je známa najmä zo sveta modelingu.

carnival row
Zdroj: forbes.com

Náhľad do deja

Väčšia časť deja sa viaže na hlavné postavy, ktoré sa volajú Vignette a Philo. Počas prvej série uvidíme rôzne fázy ich vzťahu, ktoré upútajú vašu pozornosť. Istá dávka romantiky v tomto svete nechýba, no odohráva sa tam toho omnoho viac. Riešenie vraždy, záhady a dokonca aj vojna sú súčasťou tohto seriálu.

Postáv v Carnival Row je celkom dosť, a preto to môže pôsobiť aj troška chaoticky. Na začiatku dostane informácie, ktoré začnú dávať väčší zmysel až po pozretí ďalších častí. Príbeh sa postupne odkrýva a odhaľuje všetko, čo nám nebolo jasné hneď. Napriek tomu, že sa dej sústredí na príbeh víly, medzi ďalšie fantastické tvory patria taktiež fauni a kentauri.

Carnival Row - Imogen a Agreus
Zdroj: decider.com

Ďalšou dejovou líniou je aj príbeh o súrodencoch. Celý ich konflikt je založený na rasizme, ktorý je v tomto svete braný zaujímavo. Najväčším problémom sú ľudia a ich pohľad na kreatúry žijúce medzi nimi. Je otázne, ako a či sa celý tento problém vyrieši.

Informácie o seriáli

Carnival Row je seriál, ktorý vyšiel v roku 2019 na službe Amazon Prime. Zatiaľ má len jednu sériu, ktorá obsahuje osem častí. Zaujímavosťou je Burgue – republika, kde sa dej odohráva. Má pripomínať Londýn v 19. storočí. Natáčanie okolia prebiehalo dokonca aj v Česku.

Vizuálna stránka vás jednoznačne nadchne a dopomôže vám zhltnúť to za čo najkratší čas. Na druhú sériu sa môžeme tešiť, no presný dátum vydania ešte nebol zverejnený.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 72%
IMDb.com – 7,9/10
Rotten Tomatoes – 87%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -