TIP na seriál: Dva a pol chlapa | Sitkom, pri ktorom sa neprestanete smiať

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Dva a pol chlapa

Pripravili sme si pre vás ďalší americký sitkom. Už v minulom článku sme sa venovali seriálu Ako som spoznal vašu mamu a teraz sme sa rozhodli vám predstaviť, či pripomenúť aj Dva a pol chlapa. Napriek tomu, že sme si tento seriál v detstve občas po obede zapli v telke, pochybujem, že väčšina z nás videla všetky časti a počula všetky skvelé vtipy. Na sitkomoch je jedinečné to, že nezáleží na príbehu a diely seriálu na seba väčšinou nenadväzujú – divák si môže pozrieť hocijaký diel a bude všetkému rozumieť. Sitkomy sú založené na postavách, nie na deji.

Dva a pol chlapa
Zdroj: bigbangtheory.wikia.com

Nahliadnutie do deja

Dva a pol chlapa je jedným z najúspešnejších amerických sitkomov. Hlavnými postavami sú Charlie Harper (Charlie Sheen), Alan Harper (Jon Cryer) a Jake Harper (Angus T. Jones). Príbeh začína tým, že sa Alan rozvedie so svojou ženou Judith a nasťahuje sa ku svojmu úspešnému promiskuitnému bratovi Charliemu. Na víkendy si k sebe berie aj svojho syna Jakea. Charliemu obrátia celý život na ruby, čo im po dobu celého seriálu vyhadzuje na oči. No v skutočnosti mu občas dobre padne, že nie je v dome sám. Okrem nich tam s nimi často býva Charlieho slúžka a upratovačka Berta s jej kyslou tvárou a uštipačným humorom. Očakávali by ste, že dodá seriálu nežnosť, no občas je ešte hrubšia, než sám Charlie. Tú ženskosť tam paradoxne dodáva práve Alan, na čom je založených veľa vtipov.

Dva a pol chlapa
Zdroj: tvguide.com

Nahradenie Charlieho Sheena

Seriál Dva a pol chlapa obsahuje vulgárne dvojzmyselné vtipy, preto nie je vhodný úplne pre každého (mojej babke sa napríklad nepáči). Myslím si, že ale v našej vekovej kategórii má, a aj si ešte nájde veľa fanúšikov. So seriálom sa nesie jedna veľmi neobľúbená zmena a kauza. Po úspešných ôsmych sériách je Charlie Sheen nahradený za Ashtona Kutchera, ktorý hrá Waldena Schmidta – miliardára, ktorý odkúpi Charlieho dom. Dôvod tejto zmeny bol ten, že Charlie Sheen začal svoje protidrogové liečenie (čo po zhliadnutí Lil Pumpovho videoklipu Drug Addict si nie som až tak istá, že fungovalo) a zároveň vzťahy medzi ním a tvorcami seriálu boli už veľmi zlé. Charlie sa na ich adresu nepekne vyjadroval, a tak sa dohodli na ukončení spolupráce.

Ashton Kutcher sám predpokladal, že Charlieho nedokáže nahradiť. Síce sa snažil zo všetkých síl, väčšina fanúšikov vám aj tak povie, že to už nie je ono. Vidíme to aj na hodnoteniach, ktoré po ôsmej sérii padli nižšie.

Charlie a Alan
Zdroj: fanpop.com

Informácie o seriáli

Sitkom má dokopy dvanásť sérii. Prvá sa začala natáčať v roku 2003 a posledná – dvanásta, sa dotočila v roku 2014. Série majú od 16 do 24 polhodinových dielov. Bol natočený pre televízne obrazovky, kde ho stále máme možnosť vidieť. Zahralo si v ňom veľa známych osobností v podobe hostí show. Medzi nimi napríklad Megan Fox, Arnold Schwarzenegger alebo ZZ Top. Je to komický seriál plný kvalitných vtipov a humorných scén. Je to určite niečo, čo by mal každý poznať.

Dva a pol chlapa
Zdroj: worldation.com

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 77%
IMDb.com – 7,1/10
Rotten Tomatoes – 61%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -