TIP na seriál: The Haunting of Hill House | Desivý príbeh o vražednom dome a rodine, ktorá sa doňho nasťahovala

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: The Haunting of the Hill House

Znepokojujú vás divné zvuky z kuchyne vo vašom vlastnom byte, keď nikto iný nie je doma? Obzeráte sa za seba, keď idete po prázdnej tichej ulici? Utekáte do postele hneď, ako zhasnete svetlo v izbe? Strach sa označuje za negatívnu emóciu. Niektorí sa v ňom však vyžívajú a vyhľadávajú ho vo filmoch a seriáloch. A presne pre tento typ ľudí je The Haunting of Hill House ako stvorený.

Je to hororový seriál, ktorý vám v noci nedá spať a nedopraje vám pokoj ani niekoľko dní po jeho dopozeraní. Zimomriavky, rozšírené zreničky a rýchly tep sú pri sledovaní tohto seriálu zaručené!

druhá séria seriálu haunting of hill house
Zdroj: wallpapermaiden.com

Náhľad do deja

Príbeh sleduje rodinu, ktorá sa nasťahuje do starého domu Hill House. Rodina sa skladá z dvoch rodičov – Hugha a Olivie, a z piatich detí – najstaršieho Stevena, racionálnej Shirley, Theodory, ktorá má nadľudské schopnosti (iba vďaka dotyku vie nahliadnuť do ľudskej duše a do histórie objektov), a dvojičiek Luka a Nell.

Príbeh skáče medzi minulosťou a prítomnosťou. Zobrazuje život rodiny v strašidelnom dome a ich životy o niekoľko rokov neskôr. Aj keď z domu ušli a každý sa vybral vlastnou cestou, minulosť ich stále prenasleduje a nenechá ich pokojne spať.

pokračovanie Haunting of Hill House
Zdroj: noizz.aktuality.sk

Situácia sa začína zamotávať, keď sa Nell vrátia nočné mory z minulosti a donútia ju konať iracionálne. Vráti sa do domu, v ktorom už dlhé roky nikto nebol. Tým oživí mŕtvych a rozpúta hororové peklo celej rodine.

Informácie o seriáli

Seriál obsahuje naozaj strašidelné a nepríjemné momenty, pri ktorých by sme sa najradšej schovali pod perinu a už nikdy spod nej nevyliezli. Berie naše nočné mory a pretvára ich na živé obrazy. Samozrejme nechýbajú jumpscary a duchovia všade, kam sa pozriete.

Prvá séria The Haunting of Hill House vyšla v roku 2018 a má 10 približne hodinových epizód. Tento rok sa dočkáme druhej série s názvom The Haunting of Bly Manor. Seriál vznikol podľa rovnomennej knižnej predlohy od Shirley Jackson, ktorej román vyšiel v roku 1959.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 85%
IMDb.com – 8,7/10
Rotten Tomatoes – 93%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -