Tom Hardy, Ridley Scott a Steven Knight sa spoja, aby prerozprávali príbeh Vianočnej koledy od Charlesa Dickensa!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je tu vôbec niekto, kto by nepoznal legendárnu a ikonickú novelu od Charlesa Dickensa s názvom Vianočná koleda? Pokiaľ ju teda nepoznáte v literárnej forme, určite si pamätáte na nádhernú disneyovku s Jimom Carreym z roku 2009. Príbeh A Christmas Carol sa dočkal mnoho podôb a adaptácií, či už knižných, filmových alebo divadelných. Ide predsa o klasický vianočný príbeh, ktorý poukazuje na pravú krásu tohto sviatku. Netreba však zabúdať na to, že spisovateľ Charles Dickens napísal oveľa viac nádherných príbehov, ktoré sa opäť dostanú na obrazovky televízií. Neuveríte však, aké trio sa na vyrozprávanie týchto príbehov opäť dalo dokopy.

Disney verzia s Jimom Carreym (2009)
Disney verzia s Jimom Carreym (2009), Zdoj: pinterest.com

Tom Hardy a Vianočná koleda?

Televízia BBC One oznámila, že trio Tom HardyScott RidleySteven Knight zadaptuje najznámejšie príbehy Charlesa Dickensa pre TV, počnúc Vianočnou Koledou. Práve táto trojka sa postara o úspešný seriál na čele s hercom Tomom Hardym, Taboo. Pero scenáristu nebude pre túto adaptáciu držať nikto iný, ako samotný Steven Knight. Ten okrem Taboo napísal scenár aj pre inú úspešnú sériu, Peaky Blinders. Režisér a producent Scott Ridley (Votrelec, Blade Runner) sa postará o produkciu prostredníctvom jeho firmy Scott Free, rovnako ako Tom Hardy s jeho firmou Hardy Son and Baker. Tieto dve mená sa teda postarajú o produkciu adaptácií, ktoré budú vychádzať počas rokov.

Z ľava: Ridley Scott, Steven Knight, Tom Hardy, Edward Hardy
Z ľava: Ridley Scott, Steven Knight, Tom Hardy, Edward Hardy, Zdroj: laineygossip.com

Toto trio sa teda chystá prerobiť hneď niekoľko z Dickensových príbehov, pričom Vianočnej koledy sa dočkáme už na Vianoce roku 2019. Herec Tom Hardy sa doposiaľ nevyjadril, či si v niektorej z nich okrem produkcie aj zahrá. Mohlo by byť však zaujímavé, vidieť ho v roli samotného Ebenezera Scroogea. Toho, pokiaľ nepoznáte príbeh Vianočnej koledy, prídu navštíviť traja duchovia Vianoc – Minulosť, Prítomnosť a Budúcnosť. Ide o nádherný príbeh o tom, ako sa zo sobeckého starého šéfa stane milá a láskává osobnosť. Stačilo však pochopiť pravý význam Vianoc.

Scenárista Steven Knight vie výborne prenášať klasické a historické príbehy do novej podoby, a tak mu pri tejto úlohe plne veríme. Tak čo, tešíte sa na adaptáciu rovnako, ako my?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -