Tom Holland bude Fred Astaire, tanečná hviezda strieborného plátna vo filme od režiséra Paddingtona

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Holland bude Fred Astaire

Herec, ktorého najlepšie poznáme z filmov o Spider-Manovi, si zahrá v životopisnom filme o jednej z najväčších legiend minulého storočia. Tom Holland bude Fred Astaire, ktorý bol tanečníkom, choreografom, hercom a spevákom, často označovaným za „najväčšieho tanečníka na populárnu hudbu všetkých čias“. Tak ho označil aj Americký filmový inštitút, ktorý ho usadil na 5. miesto v rebríčku 100 najvplyvnejších osobností Hollywoodu za 100 rokov.

Jeho kariéra sa tiahla neuveriteľných 76 rokov, pričom mal na konte 10 opakovane hraných muzikálov na Broadwayi a londýnskom West Ende, 31 filmov, štyri televízne špeciály a početné množstvo nahrávok. Jeho častou spoluhviezdou bola Ginger Rogers, s ktorou si zopakoval spoluprácu na 10 projektoch pre strieborné plátno.

fred astaire ginger rogers
Zdroj: playbill.com

76 rokov hollywoodskej kariéry

Spolu hrali v muzikáloch ako Páni v Cylindroch / Top Hat (1935), Svet valčíkov / Swing Time (1936) či Smiem prosiť / Shall we Dance? (1936). Astaire je ďalej známy napríklad pre filmy Veľkonočná prehliadka, Holiday Inn, Pridaj sa k nám, Kráľovská svadba či Smiešna tvár. Vo svojom poslednom filme hral v roku 1981 a išlo netradične o horor s názvom Ghost Story.

Snímka sa však nesústredí ani tak na jeho dlhoročnú kariéru, ale skôr na to, ako ju rozbehol. Ukážu nám vrúcny vzťah s jeho sestrou Adele a to, ako boli počas 20. rokov nerozlučnými. Od vystupovania po púťach na začiatku storočia sa dopracovali až na West End a Adele sa dokonca stala jeho tvárou.

fred astaire adele astaire
Zdroj: rte.com

Nerozlučná dvojica so sestrou

Postupne však brat začal čoraz viac uplatnovať svoj talent a zatieňovať ju. Postupne sa stiahla z pódií a v roku 1932 sa vydala. To narušilo ich vzťah, zabezpečilo to však, že sa Fred začal viac venovať tanečným muzikálom pre veľké plátno, čo mu postupne zabezpečilo cestu k nesmrteľnosti v Hollywoode.

Snímka ešte nemá stanovený názov, vie sa však, že ju bude režírovať Paul King. Ten nám priniesol obe doterajšie časti macka Paddingtona a nedávno dokončil nakrúcanie filmu Wonka. Scenár napísal Noah Pink, od ktorého pochádzajú snímky Rocketman či Vojnový kôň.

Páči sa vám, že bude Tom Holland ako Fred Astaire v jeho životopisnom filme? Poznáte filmy tejto hollywoodskej legendy? Videli ste niektoré z nich? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -