Tom Holland končí ako Spider-Man v MCU? Veľa času mu neostáva, prezrádza sám herec…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

„Možno je čas pohnúť sa ďalej,“ šokoval herec Tom Holland fanúšikov po celom svete. Mladý, 25-ročný Angličan je známy hlavne ako Spider-Man vo filmovom vesmíre MCU. Pozornosť divákov si získal už v roku 2016, kedy sa ukázal v snímke Captain America: Civil War, a odvtedy jeho obľúbenosť len stúpala. Avšak, nič netrvá večne… Ako totižto prezradil sám herec, veľa času mu už neostáva.

Tom Holland nebude Spider-Man v MCU navždy…

Peter Parker je kľúčovým hráčom obrovského superhrdinského ansámblu Marvel Cinematic Universe. Ako som načal vyššie, vôbec prvýkrát sme ho na filmovom plátne v podaní Toma Hollanda videli v roku 2016. Tony Stark, aka Iron Man si ho vtedy zavolal, aby mu pomohol v bitke proti Steveovi Rogersovi.

V roku 2017 sme si mohli pozrieť sólovku Spider-Man: Homecoming (Návrat domov), ktorý sa odohráva len mesiace po Civil War. Peter v ňom netrpezlivo čaká na ďalšie zadanie od Tonyho Starka a snaží sa nájsť rovnováhu medzi osobným životom a životom superhrdinu.

spider-man návrat domov recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Rok 2018 znamenal pre MCU veľa. Vyšiel totižto veľkofilm Avengers: Infinity War, v ktorom sa, samozrejme, objavil aj Spidey. Po pouličných chuligánoch nasledoval preňho o niečo silnejší nepriateľ, samotný Thanos, s ktorým bojoval po boku Doctora Strangea, Iron Mana a ďalších. Na konci filmu po lusknutí Peter zomiera.

Presne rok nato vychádza vyvrcholenie celej Infinity ságy, veľkolepým ukončením vo forme Avengers: Endgame (2019). Po získaní všetkých Kameňov nekonečna zvyšní Avengeri odčinili lusknutie Thanosa, čím vrátili k životu polovicu celého vesmíru, vrátane Spider-Mana.

V roku 2019 sa nám Peter ukázal ešte raz, a to svojím druhým sólovým filmom Spider-Man: Far From Home (Ďaleko od domova). V ňom si nedokáže užiť školský výlet do Európy, kedy ho Nick Fury a Mysterio stiahnu späť do superhrdinského života v boji proti mocným Elementálom.

Po ročnej pauze sa pavúčí muž vráti na filmové plátno v už tretej sólovke Spider-Man: No Way Home (Bez domova). Slovenská premiéra bude 16. decembra 2021. V ňom Peter Parker spolu s Doctorom Strangeom objaví šialený a nebezpečný Multiverse.

Bude Spider-Man v MCU homosexuál
Zdroj: syfy.com

Čo sa ďalej stane so Spider-Manom v podaní Toma Hollanda?

Tom Holland mal len 19 rokov, keď sa stal Spider-Manom. Teraz, v 25 rokoch, je budúcnosťou Marvel Cinematic Universe. Ak v nej teda bude chcieť figurovať.

Doterajších 6 filmov, v ktorých sa Peter Parker objavil, spolu so smrťou Tonyho Starka, tejto postave zaručili miesto na popredí ďalšej fázy MCU. Ako sa už v minulosti vyjadrili mnohí tvorcovia, vrátane bratov Russovcov, ktorí režírovali Infinity War a Endgame, či Kevina Feigeho, ktorý šéfuje celému Marvelu, takto to vždy bolo zamýšľané. Spidey má byť akousi „náhradou“ za Iron Mana. Veľmi dlho to však nevydrží.

Holland nedávno poskytol rozhovor magazínu GQ, v ktorom sa vyjadril aj ku budúcnosti svojej hereckej kariéry. „Možno je čas pohnúť sa ďalej,“ povedal. Ak budem hrať Spider-Mana aj po tridsiatke, asi robím niečo zle.

Ostáva 5 rokov

Vzhľadom na hercov aktuálny vek 25 rokov sa teda zdá, že Spidey, lepšie povedané Peter Parker, nemá bezlimitnú budúcnosť v MCU. Ako navyše herec naznačil, možno bude odpoveďou nevyškrtnúť Spider-Mana úplne, ale predstaviť filmovému plátnu jeho novú verziu:

„Možno by pre postavu Spider-Mana bolo najlepšie, keby spravili film o Milesovi Moralesovi.“

Čo tým všetkým chcel Tom Holland povedať? Máme to chápať tak, že sa herec chystá opustiť svoju vysnívanú úlohu?

Žiadny strach. Holland pripúšťa, že ak budú podmienky správne, uvidíme ho aj v štvrtom, piatom či dokonca šiestom Spider-Man filme. To už tvorcom síce dôjdu názvy odvodené od slovíčka „domov“, no môžeme ostať pokojní, pretože to znamená, že je otvorený všetkému. Spider-Man v MCU ešte ani zďaleka neskončil.

Berme to skôr ako úvahy mladíka, ktorý má otvorené dvere všade, kam sa pozrie. Už teraz je Holland Spider-Manom dlhšie ako napr. Tobey Maguire. Je teda pochopiteľné, že po tridsiatke, keď bude v červeno-modrom pavúčom obleku už 11 rokov, bude chcieť herec prepožičať svoj talent a šarm aj iným franšízam.

Chcel by byť Jamesom Bondom. Otcom. Producentom. Čímkoľvek ďalším, okrem Spider-Mana. Uvidíme, kam Hollanda jeho kariéra ešte zanesie. Jedno je však jasné: po MCU toho má ešte veľa v pláne.

Zdroj: gq.com, comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -