Figúrka Woodyho z Toy Story má prekvapivo temnú a smutnú backstory. Doteraz bol pritom príbeh prísne tajný!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Príbeh hračiek (Toy Story) je najúspešnejšia filmová séria štúdia Pixar. Je milovaná miliónmi fanúšikov a divákov všetkých rôznych vekových kategórií. Prvá časť bola prvým kompletne počítačovo-animovaným celovečerákom, pričom všetky diely zarobili neskutočné sumy peňazí. A ako to už býva, ságy takto populárne sú terčom všelijakých komplikovaný teórií od fanúšikov, ktorí sa snažia vysvetliť záhady tohto vesmíru. Vari najviac mysteriózna je absencia Andyho otca, ktorý sa vo filmoch nikdy neukázal.

Toy Story
Príbeh hračiek sa dočkal medzinárodného úspechu; Zdroj: variety.com

Smutná backstory Woodyho, Andyho a jeho otca z Toy Story

Woodyho príbeh je veľmi komplikovaný a obsiahly. Je veľmi obdivuhodné a pôsobivé, že scenáristi si dali tú námahu a backstory vymysleli, aj keď bola doteraz utajovaná. Ako už vieme, figúrka cowboya pôvodne patrila Andyho otcovi. Podpis na nohe Woodyho je v skutočnosti písmo Andyho otca. Ako sa však ku figúrke dostal?

V päťdesiatych rokoch bol Andy Senior obrovským fanúšikom seriálu Woody’s Roundup a pripojil sa do súťaže o výhru jednej z figúrok Woodyho. Podstatou súťaže bolo nazbierať 30 krabíc od cereálií, ktoré by potom vymenil za svojho vlastného Woodyho. Avšak, rodina Andyho otca bola veľmi chudobná a finančne si cereálie dovoliť nemohla. Andy Senior teda napísal dojímavý a srdcervúci dopis spoločnosti, ktorá cereálie vyrába a opísal v ňom, ako veľmi Woodyho miluje. Firma sa nad ním zľutovala a za odmenu Andyho otec dostal prototyp Woodyho figúrky, konkrétne jediného Woodyho na svete (ostatné figúrky sa nakoniec prestali vyrábať kvôli zníženému záujmu, tak ostal Woody jediný).

Toy Story
Zdroj: screenrant.com

Smutný smer

Andyho otec, ako mnoho detí tej doby, začal trpieť na detskú obrnu a kvôli liečbe musel odísť do špeciálnej nemocnice. Ako tomu bolo aj v skutočnosti, keď dieťa ochorelo, všetok jeho majetok a vlastníctvo bolo spálené, aby sa predišlo v šírení choroby. Vrátane Woodyho. Andy Senior však nemohol dovoliť, aby zničili jeho obľúbené hračky. V strede jednej temnej noci teda zobral Woodyho a spolu so Slinky-Dogom a Mr. Potato Headom ho zamkol v truhlici na podkroví.

Postupom času Andyho otec prekoná obrnu, vyrastie, ožení sa a má syna – Andyho, ktorého my poznáme. Niekedy sa však táto zákerná choroba môže predošlým pacientom vrátiť. A presne to sa stalo aj v tomto prípade. V neskoršom štádiu života je však detská obrna smrteľná a Andyho otec skončí na smrteľnej posteli. V posledných momentoch svojho života dal Andymu, svojmu synovi kľúč od truhlice, kam schoval svoje hračky a povedal mu, že jeho najlepší priateľ z detstva ho tam čaká.

toy story
Mladý Andy Davis; Zdroj: fanpop.com

Andyho otec zomrie len chvíľu nato, čo Andy otvorí truhlicu a objaví Woodyho, Slinkyho a Potato Heada. Keďže všetky tri hračky spali po dobu mnoho rokov – od kedy ich Andyho otec v detstve uzamkol, nemajú pojem o uplynulom čase. Woody s ostatnými hračkami teraz teda veria, že Andy je v skutočnosti ich pôvodný majiteľ – vďaka podobe medzi otcom a jeho synom. Asi rok nato sa začína príbeh prvej časti filmovej série.

Neskutočne dojímavý príbeh

Celá backstory nám bola odhalená mužom menom Mike Mozart, ktorý je zberateľom hračiek a spolupracuje s Disney. Mozart bol dobrým priateľom Joea Ranfta, ktorý pôsobil ako scenárista pre Pixar. Jedného dňa mu tento príbeh pri obede porozprával. Ako sa ukazuje, o obsiahlej backstory takmer nikto nevedel a iba pred nedávnom bola verejnosti odhalená.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -