Blizzard ohromil fanúšikov trailerom na Diablo IV. Krv a temnota prichádzajú

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herné štúdio Blizzard Entertainment predstavilo oficiálny trailer na Diablo 4. Hra má nadviazať na korene populárnej série, konkrétne Diablo 2. Znamená to hlavne temnejšie prostredie, omnoho viac krvi a démoni, ktorí budú hrôzostrašnejší ako kedykoľvek predtým. O novinke informujú portály PC Gamer, Polygon a ďalšie.

Trailer na Diablo 4

V americkom meste Anaheim, Kalifornia sa v dňoch 1.-2. novembra odohráva BlizzCon 2019. Udalosť ako vždy organizuje herné štúdio Blizzard Entertainment, ktoré patrí pod spoločnosť Activision. Na BlizzCone sú každý rok oznámené nové hry, prípadne očakávané aktualizácie a tak pod. V skratke ide o udalosť, na ktorej štúdio oznamuje všemožné novinky pre obyčajných aj skalných fanúšikov.

Tento rok sa Blizzard prekonal.

Počas otváracej konferencie bolo odhalené očakávané Diablo 4 (oficiálne Diablo IV), ku ktorému dodali aj takmer 10-minútovú ukážku. Pozrieť si ju môžete tu:

„Diablo IV sa odohráva množstvo rokov po udalostiach z Diablo III, po tom, ako činy neba i pekla pripravili milióny ľudí o život. Vo vákuu moci sa opäť objavuje legendárne meno [Lilith].“

Oficiálne oznámenie hry Diablo IV fanúšikovia a návštevníci BlizzConu privítali obrovským potleskom. Hráči, ktorí neboli stopercentne stotožnení so smerom, ktorým sa vydal tretí diel ikonickej série, budú tentokrát určite nadšení z toho, že séria sa vracia k tomu, vďaka čomu sa stala tak obľúbenou. Toto povedal Luis Barriga, človek zodpovedný za vývoj novej hry:

Vraciame sa k temným koreňom série. Bude to znamenať krv a násilie. Bude to znamenať okultné symboly a rituály.“

Návrat ku spomínaným temným koreňom sa netýka len vzhľadu hry a príbehu, ale aj herných mechaník. To nasvedčujú aj tri triedy hrdinov, ktorí boli doposiaľ oznámení: barbarian, sorceress a druid.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Viac o fungovaní hry vám prezradí oficiálny gameplay trailer, ktorý zachytáva krvavý tón aj z pohľadu nás, hráčov:

Hra je v celkom pokročilom štádiu vývoja, keďže na BlizzCone už bolo dostupné hrateľné demo. Dátum vydania však oznámený ešte nebol. Počítať môžeme s horizontom do niekoľkých rokov.

Zdroj: polygon.com, pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -