FilmyTrailery

Rami Malek a Charlie Hunnam spolu utekajú z väzenia v prvých záberoch z filmu Papillon!

Svet kinematografie v súčasnosti nefunguje ako abstraktné miesto, kde sa rodia nevídané kreatívne myšlienky, ale efektívny stroj, ktorého úlohou je recyklovať príbehy. Akokoľvek pesimisticky to však môže znieť, nemyslím si, že je to len na škodu. Umožní nám to totižto opäť navštíviť ikonické deje, miesta, pozrieť sa na ne s nadhľadom doby, skrz oko iných umelcov a nakoniec aj s rozdielnymi hercami. Najnovšia novinka v poradí, ktorá sa posnaží prekonať desaťročia starý, no obľúbený originál, bude remake klasického filmu Papillon. Ten teraz prichádza s prvými zábermi, v ktorých sa vám predstaví dvojica “zločincov” prahnúcich po slobode!

Trailer na film Papillon

Vychádzajúci z medzinárodných bestsellerov, dvojice životopisných kníh Papillon a Banco, film nasleduje epický príbeh muža menom Henri “Papillon” Charrière (Charlie Hunnam). Známy vykrádač z Paríža, ktorý otvorí každý sejf, je falošne obvinený z vraždy. Lepšie povedané, niekto jednoducho chce, aby sa dostal do väzenia. Náš hlavný hrdina dostane doživotný trest za mrežami notorickej trestaneckej kolónie Devil’s Island.

Hlavná postava sa ale nikdy nevzdáva a Henri nie je výnimkou. Ako všetci dobre vieme, s odhodlaním opäť získať svoju slobodu náš hrdina vytvorí spojenectvo s odsúdeným falšovateľom Louisom Degom (Rami Malek), ktorý na výmenu za ochranu Papillonovi pomôže s útekom. Na zvyšok si už ale budete musieť počkať.

trailer na film papillon

Zdroj: hollywoodreporter.com

Respektíve si naň počkať nemusíte, keďže Papillon už raz bol sfilmovaný. V roku 1973 režisér Franklin J. Schaffner natočil rovnomenný film, ktorý až na pár výnimiek nasleduje rovnaký dej. V ňom si dvojicu odhodlaných mužov, ktorí spolu plánujú útek z väzenia, zahrali legendárni herci Steve McQueen a Dustin Hoffman. Otázka neznie, či je pripravovaný remake potrebný. Táto otázka nás omrzela už veľmi dávno, keďže momentálne žijeme v dobe recyklovaných príbehov. Namiesto toho sa ale môžeme tešiť na úžasných hercov, ktorí viac menej nasledujú v šľapajách vyššie spomínaných hereckých velikánov. A jediné, čo sa môžeme pýtať, je to, či to bude stáť za to.

trailer na film papillon

Zdroj. pinterest.co.uk

Aký máte názor na remake filmu Papillon? Veríte, že prekoná, alebo sa aspoň vyrovná originálu, alebo aj napriek skvelému hereckému obsadenie máte pochybnosti?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár