Rami Malek a Charlie Hunnam spolu utekajú z väzenia v prvých záberoch z filmu Papillon!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Svet kinematografie v súčasnosti nefunguje ako abstraktné miesto, kde sa rodia nevídané kreatívne myšlienky, ale efektívny stroj, ktorého úlohou je recyklovať príbehy. Akokoľvek pesimisticky to však môže znieť, nemyslím si, že je to len na škodu. Umožní nám to totižto opäť navštíviť ikonické deje, miesta, pozrieť sa na ne s nadhľadom doby, skrz oko iných umelcov a nakoniec aj s rozdielnymi hercami. Najnovšia novinka v poradí, ktorá sa posnaží prekonať desaťročia starý, no obľúbený originál, bude remake klasického filmu Papillon. Ten teraz prichádza s prvými zábermi, v ktorých sa vám predstaví dvojica „zločincov“ prahnúcich po slobode!

Trailer na film Papillon

Vychádzajúci z medzinárodných bestsellerov, dvojice životopisných kníh Papillon a Banco, film nasleduje epický príbeh muža menom Henri „Papillon“ Charrière (Charlie Hunnam). Známy vykrádač z Paríža, ktorý otvorí každý sejf, je falošne obvinený z vraždy. Lepšie povedané, niekto jednoducho chce, aby sa dostal do väzenia. Náš hlavný hrdina dostane doživotný trest za mrežami notorickej trestaneckej kolónie Devil’s Island.

Hlavná postava sa ale nikdy nevzdáva a Henri nie je výnimkou. Ako všetci dobre vieme, s odhodlaním opäť získať svoju slobodu náš hrdina vytvorí spojenectvo s odsúdeným falšovateľom Louisom Degom (Rami Malek), ktorý na výmenu za ochranu Papillonovi pomôže s útekom. Na zvyšok si už ale budete musieť počkať.

trailer na film papillon
Zdroj: hollywoodreporter.com

Respektíve si naň počkať nemusíte, keďže Papillon už raz bol sfilmovaný. V roku 1973 režisér Franklin J. Schaffner natočil rovnomenný film, ktorý až na pár výnimiek nasleduje rovnaký dej. V ňom si dvojicu odhodlaných mužov, ktorí spolu plánujú útek z väzenia, zahrali legendárni herci Steve McQueen a Dustin Hoffman. Otázka neznie, či je pripravovaný remake potrebný. Táto otázka nás omrzela už veľmi dávno, keďže momentálne žijeme v dobe recyklovaných príbehov. Namiesto toho sa ale môžeme tešiť na úžasných hercov, ktorí viac menej nasledujú v šľapajách vyššie spomínaných hereckých velikánov. A jediné, čo sa môžeme pýtať, je to, či to bude stáť za to.

trailer na film papillon
Zdroj. pinterest.co.uk

Aký máte názor na remake filmu Papillon? Veríte, že prekoná, alebo sa aspoň vyrovná originálu, alebo aj napriek skvelému hereckému obsadenie máte pochybnosti?

ZDROJbsm

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -