KináTržby v kinách

Do kín prileteli Autoboti, dokázali si vybojovať obstojnú sumu pozemských dolárov? | boxOFFICE#25

S uplynutím minulého týždňa sa do kín dostal nový diel gigantickej filmovej série. Ako už vieme, z kritickej stránky sa snímka nevydarila a predošlým častiam sa nevyrovnala. Dokázal si však piaty diel Transformerov vybojovať väčšiu sumu peňazí, než štyri predošlé filmy? Alebo mu v tom zabránila momentálne silná konkurencia, ktorá je súčasťou každej letnej filmovej sezóny? Nech sa páči, opäť spolu nazrime do sveta filmových tržieb!

Transformers: Posledný rytier boxoffice

Na prvom mieste je novinka Transformers: Posledný rytier s 45,3 miliónmi počas prvých troch dní. Ide o najmenej pôsobivý debut zo všetkých piatich častí filmovej série o mimozemských robotoch. Z čísel je teda očividné, že diváci z USA už strácajú záujem o sledovanie nekončiaceho boja medzi Autobotmi a ich protivníkmi. Film taktiež musel čeliť silnej konkurencii a negatívnym recenziám. Štúdio Paramount sa však od začiatku spoliehalo na zahraničný trh. Celosvetovo ma snímka totižto na konte už neskutočných 265,2 miliónov, pričom tržby už prekonali náklady na produkciu.

Na druhé miesto bol zosadený šampión z minulého týždňa, Autá 3 s 25,1 miliónmi. Najnovší animák štúdia Pixar si na domácej pôde zarobil už takmer 100 miliónov. Môžeme však očakávať, že tržby sa drasticky znížia s príchodom filmu Ja, zloduch 3.

autá 3 boxoffice

Zdroj: anoncraft.com

Na treťom mieste je Wonder Woman s 25,1 miliónmi. Najnovší finančný a pre zmenu i kritický megahit štúdia DC naplno využíva pozitívne recenzie od divákov. V USA si snímka stihla zarobiť už 318,3 miliónov a už je len otázkou času, kedy v tržbách prekoná všetky predošlé filmy DCEU.

Štvrté miesto obsadil film 47 Meters Down s 7,4 miliónmi počas druhého víkendu. Snímka o útoku žraloka si svoj domáci zárobok navýšila na 24,2 miliónov.

Top päť nám zakončuje film All Eyez on Me. Biografická snímka o Tupacovi sa nedočkala pozitívnej odozvy a tržby klesli o takmer 78% na 5,8 miliónov počas druhého víkendu.

Päť ďalších

Filmom číslo šesť je Múmia s 5,8 miliónmi. Počiatok filmového univerza Dark Universe si v USA doteraz stihol zarobiť len 68,5 miliónov dolárov.

Siedmym filmom sú Piráti Karibiku: Salazarova pomsta. Piata epická výprava Jacka Sparrowa si počas piateho víkendu zarobila 5,2 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšila na 160 miliónov dolárov.

piráti karibiku 5 recenzia

Zdroj: anoncraft.com

Na ôsme miesto sa dostal film Divoká babská jazda. Komédia si počas víkendu zarobila 4,7 miliónov, čím svoje tržby v USA navýšila na 16,6 miliónov dolárov.

Captain Underpants: The First Epic Movie je predposledným filmom s 4,2 miliónmi. Rodinný animák si stihol zarobiť už 65,7 miliónov dolárov.

Posledné desiate miesto patrí filmu Strážcovia Galaxie 2. Najnovší hit štúdia Marvel si počas ôsmeho víkendu zarobil 3 milióny, pričom celosvetovo má na konte už nádherných 851,4 miliónov dolárov.

 1. $44,680,073   Transformers: The Last Knight
 2. $24,906,310   Wonder Woman
 3. $24,074,497   Cars 3
 4. $7,088,262     47 Meters Down
 5. $6,060,495     The Mummy (2017)
 6. $5,806,975     All Eyez on Me
 7. $5,396,243     Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
 8. $4,703,261     Rough Night
 9. $4,284,115     Captain Underpants: The First Epic Movie
 10. $3,023,042     Guardians of the Galaxy Vol. 2
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Kiná

  Koronavírus útočí aj na slovenské kiná a zatvára skoro všetky z nich. Aké filmy neuvidíme?

  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  Pridaj komentár