DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Tržby filmu Joker

S istotou môžeme povedať, že štúdio Warner Bros. pod svojimi krídlami nesie jednoznačný hit. V úvodnom víkende sa mu podarilo zarobiť rekordných 96 miliónov dolárov, a to je len na začiatku svojej dlhej cesty. Tržby filmu Joker sa totižto nezastavujú…

Prvý týždeň môžu tvorcovia považovať za úspešný, do pokladnice si pripísali 137,7 milióna dolárov. Týmto číslom sa im podarilo prekonať aj konkurenciu zo sveta Marvel/Sony menom Venom, ktorý debutoval minulý rok (taktiež v októbri).

joker recenzia
Zdroj: hdqwalls.com

S najnovšou aktualizáciou výšky zárobku filmu Joker už však musíme prekročiť hranicu 350 miliónov dolárov po celom svete a ako môžeme vidieť, film si stále drží záujem zvedavých divákov. Pokračovať by tak mal aj v budúcom týždni, a koľko miliónov pribudne v pokladnici za tento víkend, zistíme už v pondelok 14. októbra.

Odhadovaná suma by mala zatiaľ zakotviť na krásnych 460 miliónoch dolárov. Pre spoločnosť DC sú tieto správy určite potešujúce a z pomerne malého projektu s rozpočtom 55 miliónov urobili nezabudnuteľný zážitok so skvelou atmosférou.

Dráma Joker predstavuje v hlavnej úlohe herca Joaquina Pheonixa, pre ktorého sa táto ikonická postava stáva „legendárnym hereckým výkonom„. Pokračovanie síce v plánoch štúdia DC nenájdete, ale bezpochyby zvrhol z trónu posledného Jokera Jareda Leta (Jednotka samovrahov), vzdal zaslúženú poctu zosnulému Heath ledgerovi (Temný rytier) a otvoril si tak dvere do ešte úspešnejšej budúcnosti.

Tržby filmu Joker
Zdroj: digitalspy.com

Prekoná umelecké dielo Joker hranicu pol miliardy?

V súčastnosti sa na prvej priečke drží animovaný film Ako vycvičiť draka: Skrytý svet so zárobkom 519,9 milióna dolárov. Takéto niečo by sa však malo čoskoro zmeniť. Film má totižto ešte pred sebou premiéru v kľúčových krajinách, začatím vo Francúzsku tento víkend. A ak pôjde všetko podľa plánu, ďalší hit so štúdia Warner Bros. To Kapitola 2 so zárobkom 438,7 milióna dolárov bude čoskoro prekonaný. Ak by sme sa však mali hľadieť čisto na filmy DC, tak jeho predchodca na tróne najvyšších zárobkov bol už pravdepodobne zosadený. Reč je o filme Shazam!, ktorý si do dnešného dňa zarobil krásnych 364,5 milióna dolárov po celom svete.

S takýmto tempom šliapania si cesty po úspešnom chodníku je veľmi pravdepodobné, že si film Joker odnesie aj niektoré z hlavných sošiek na odovzdávaní Cien Akadémie. Aby toho nebolo málo, herec Joaquin Pheonix by mohol skončiť s nomináciou v kategórii Najlepší herec v hlavnej úlohe. Zaslúžene? Postavu Arthura Flecka zvládol na výbornú a ukázal nám nevinného mladého muža, z ktorého sa stáva Princ zločinu.

Neostáva nič iné ako si počkať na rozuzlenie a taktiež nezabudnúť sledovať štúdio DC, ktorého ďalšími nadchádzajúcimi filmami sú Birds of Prey vo februári a Wonder Woman 1984 v júni 2020.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -