Aktuálne: Umelá inteligencia ChatGPT sa utrhla z reťaze, firma OpenAI má na krku problém

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Umelá inteligencia ChatGPT čelí problémom

Článok stále aktualizujeme. Firma OpenAI aktuálne čelí technickým problémom. Používatelia ich pociťujú pri používaní modelu umelej inteligencie ChatGPT, ktorý je dostupný online zadarmo aj v platenej verzii. Internet zaplavili sťažnosti na funkčnosť aplikácie. Zverejňujú pritom zábavné (a v niektorých prípadoch desivé) odpovede umelej inteligencie.

Na sociálnych sieťach ako X (predtým Twitter) v čase písania článku stále pribúdajú nové prípady problémovej funkčnosti služby ChatGPT. Zdá sa, že na serveroch spoločnosti OpenAI dochádza ku chybe pri generovaní odpovedí. Miesto toho, aby však chatbot odpovedal jednoduchou hláškou o nedostupnosti systému, generuje nezmysly a lepí krkolomné vety.

Problém sa prvýkrát objavil ešte 21. februára zhruba o polnoci nášho času. Po pár minútach sa spoločnosť OpenAI vyjadrila k incidentu, a to tak, že údajne „identifikovala problém a pracuje na jeho riešení“. Lenže teraz, v čase písania článku už 16 hodín po začiatku problémov, sa objavujú stále nové prípady chybných odpovedí.

AI je skvelý pomocník, ale zlý pán

Službu ChatGPT používa stále viac ľudí ako pomôcku na prácu a štúdium. Samozrejme, nebavíme sa tu len o typoch práce ako „vygeneruj mi diplomovku“, ale aj o skutočne potrebných využitiach. Aj preto ponúka firma OpenAI predplatné na ChatGPT, ktoré má okrem zlepšenej funkčnosti ponúkať väčšiu stabilitu dostupnosti služby.

Tento výpadok služieb je len dôkazom toho, prečo do budúcnosti nie je dobrý nápad naplno sa spoliehať na umelú inteligenciu, či už pri práci alebo štúdiu. AI je skvelý pomocných, ale zlý pán. Berme to ako malý výkričník pri stále dôležitejšej téme umelej inteligencie a nielen výhod, ale aj rizík, ktoré prináša jej napredujúci vývoj.

chatgpt
Zdroj: OpenAI

Treba podotknúť, že problémy s aplikáciou ChatGPT aktuálne nezaznamenávajú všetci používatelia. Chyby sa vyskytujú len v niektorých prípadoch, pravdepodobne ide o aplikačné komplikácie v softvéri len na niektorých serveroch z celej siete serverov spoločnosti OpenAI.

Používate pravidelne ChatGPT? Boli ste aj vy svedkami nejakej chybnej alebo nezmyselnej odpovede chatbota? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -