VALENTÍNSKY KVÍZ – Ktorý známy pár z komiksových filmov si ty a tvoj/a partner/ka?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Valentínsky kvíz

14. február. Deň zamilovaných. Valentín. Jeden z najobľúbenejších dní a sviatkov v roku po celom svete, a to hlavne u nežnejšieho pohlavia. Deň je známy srdiečkami, kvetmi, čokoládou či ružovou farbou. A hlavne, tento deň patrí párom. Páry ale nenájdeme len v realite, ale aj v mnohých filmoch, vrátane tých komiksových. Dnes sme si preto pre vás pripravili valentínsky kvíz, v ktorom váš pár nájde náprotivok v komiksovom páre.

Aj napriek tomu, že zamilované páry vieme vidieť každý deň, počas Valentína ide o špeciálny deň. Všetci, ktorí sú single, vtedy potajomky žiarlia, zatiaľ čo páriky si naplno užívajú deň venovaný im. A komiksové postavy? Tie si ešte na stránkach komiksov užívali svoju lásku nie len v tento deň a veľakrát nie len s tým istým partnerom. Aj napriek tomu však existujú komiksové páry, ktoré sú natoľko silné, že ich lásku zvečnili tvorcovia aj na filmových plátnach.

Tony Stark, Pepper Potts, Wanda Maximoff, Vision, Steve Rogers, Peggy Carter
Zdroj: menshealth.com

Komiksové páry, ktorých lásku sme videli aj vo filmoch

Začnime najskôr Marvel postavami. Azda prvými, alebo jednými z prvých párov boli Tony Stark a Pepper Potts alebo Steve Rogers a Peggy Carter. Tieto dva páry určite patria medzi najviac ikonické páry. Ich láska začala už v komiksoch, aj keď v Tonyho prípade to nie vždy nutne bola len Pepper. Filmy nám priniesli ale aj netradičné páry, akými boli napríklad Gamora a Star-Lord alebo Wanda Maximoff a Vision.

V prvom prípade to nie je až také zvláštne, mimozemšťanka a pozemšťan, no čarodejnica a robot je už niečo naozaj netypické. Avšak vzťah Wandy s Visionom je určite jeden z najdojímavejších, práve pre to všetko, čím si prešli. Marvel postavy tvorili páriky ale aj mimo MCU, hlavne vo filmoch od spoločností Sony a 20th Century. Išlo napríklad o páriky ako Spider-Man a MJ Watson či Mister Fantastic a Invisible Woman.

Spider-Man, MJ, Mister Fantastic, Invisible Woman
Zdroj: independent.co.uk, ew.com

Láska prekvitala od druhého spomínaného štúdia aj vo filmoch o X-Menoch, a to či už šlo o jemne zakázanú lásku medzi Wolverinom a Jean Grey alebo veľmi vášnivú lásku medzi Deadpoolom a jeho priateľkou Vanessou. Dosť bolo ale Marvelu. Známe vzťahy majú totiž aj v DC filmoch. Príkladom je taký Superman a Lois Lane, ktorí tvoria naozaj krásny pár nie len vo filmoch. Často sa totiž označuje ako jeden z najstarších komiksových párov vôbec.

Ďalším obľúbeným párom je aj Batman a Catwoman. Tento ikonický pár uvidíme opäť už čoskoro v novom filme The Batman. Rovnako ikonický ako oni sú ale určite aj Joker a Harley Quinn, z ktorých prvý menovaný je asi najznámejší Batmanov nepriateľ. A túto časť o komiksových vzťahoch ukončím s Wonder Woman a Stevom Trevorom, ktorých lásku prekonávajúcu desaťročia sme si užili aj nedávno v jej sólových filmoch.

Superman, Aquaman, Wonder Woman
Zdroj: walmart.com, otakukart.com

Kvíz

Aký pár ste vy a váš/vaša partner/ka? Podeľte sa o váš výsledok v kvíze s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -