Slovenský kinohit s Rytmusom sa vracia v špeciálnej verzii. Pozriete si ho len na jednom mieste

Nenechajte si ujsť

Vojna policajtov sa rozrastá o exkluzívnu minisériu

Aktualizované 24. 5. 2024: Napínavý krimi thriller zo slovenského prostredia podľa knihy Arpáda Šoltésza sa vracia v nečakanej podobe. Príbeh o dvoch policajtoch bojujúcich proti systému uchvátil divákov najmä kvôli pestrému vykresleniu divokého Slovenska 90. rokov. Film Vojna policajtov si už môžete pozrieť online na streamovacej službe JOJ Play, pričom je rozšírený o niečo, čo ste doteraz nevideli.

Diváci sa môžu tešiť na exkluzívnu 4-dielnu minisériu, ktorá zásadne rozširuje dej o zábery a scény Vojny policajtov, ktoré sa do kinoverzie nedostali. Seriál je možné vidieť exkluzívne iba na JOJ Play.

Pôvodný článok

Slovenský film Vojna policajtov sa krátko po zaradení na Netflix vyšplhal na čelo rebríčka sledovanosti. Nielen u nás na Slovensku, ale tiež v Českej republike, kde snímke Rudolfa Biermanna rovnako patrí prvé miesto v popularite.

Kým na Slovensku si mafiánsku novinku do kín prišlo pozrieť viac ako 130-tisíc divákov, Čechov naša mafiánska snímka vôbec neoslovila. V kinách ju podľa UFD za prvé dva týždne od premiéry videlo len okolo 2 700 divákov a zarobila tu len necelých 18 tisíc eur. Na Slovensku tržby Vojny policajtov presiahli hranicu milión eur.

Vojna policajtov sa teraz stáva jasnou jednotkou sledovanosti filmov v oboch krajinách. S veľkou pravdepodobnosťou tu film zostane až do 24. mája, kedy na Netflixe štartuje očakávané sci-fi s Jennifer Lopez Atlas.

CinemArt

Pripomeňme, že Netflix nie je jedinou službou, kde si diváci môžu Vojnu policajtov pozrieť. Snímka je v rozšírenej verzii dostupná aj na platforme JOJ Play, ktorá navyše ponúka takmer hodinu filmu navyše.

Pôvodný článok:

Drsná mafiánska snímka zo Slovenska Vojna policajtov dnes dorazila aj do online priestoru. Oddnes 8. mája mája si novinku režiséra Rudolfa Biermanna môžu diváci pozrieť na Netflixe a JOJ Play. Práve lokálna služba si pre divákov nachystala prekvapenie – film ponúka exkluzívne v špeciálnej edícii.

Vojna policajtov je príbeh založený na skutočných udalostiach, ktoré spracoval novinár Arpád Soltész najprv do knižnej podoby a teraz aj ako filmový scenár pre režiséra Rudolfa Biermanna.

Soltész, ktorý bol po vzniku samostatnej Slovenskej republiky jedným z prvých domácich investigatívnych novinárov, písal a tvoril na východe Slovenska v dobe, keď si ruka v ruke nažívali mafiáni, podvodníci, drogoví díleri po boku polície a predstaviteľov štátnej moci. Tí veľmi často a ochotne privierali oči nad skutkami v podsvetí.

Vojna policajtov je drsný príbeh policajta, ktorý keď pochopí, že zákon nič nerieši – teda v jeho dobe, v 90. rokoch – tak sa rozhodne vydať na cestu pomsty. Ale je aj o tom, že je síce pravdou, že ten, kto sa nepostaví zlu, stáva sa jeho spolupáchateľom. Ale ten, kto sa proti nemu postaví a začne bojovať s netvormi, sa na konci boja stáva sám netvorom,” opísal svoj príbeh jeho autor.

Narušia krehkú symbiózu

V centre príbehu je kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec, ktorý sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia 90. rokov. V symbióze, ktorá je však veľmi krehká, tu nažívajú mafiánske gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miesta polícia. Tá je navyše štedro odmeňovaná za to, že priviera oči pred zločinmi.

Miky je prostredím vyformovaný, aby nikomu neveril. Ale keď mu bude pridelený systému „neposlušný“ partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou.

Už je online

Film v slovenských kinách prišiel na konci februára a išlo o slušný divácky hit. Vojna policajtov do kín prilákala takmer 130-tisíc divákov a v tržbách film zarobil viac než milión eur. Teraz si ho diváci môžu pozrieť aj na Netflixe a na JOJ Play. Obe služby ho do ponuky zaradili 8. mája.

Skupina JOJ si však pre divákov nachystala prekvapenie. Vojnu policajtov ponúka exkluzívne v špeciálnom rozšírenom formáte v podobe 4-dielnej minisérie. Rozšírená verzia obsahuje dlhšiu stopáž a ponúkne divákom doposiaľ nikdy nevidené zábery z filmu. Pre JOJ Play ide už o druhý veľký úlovok z tuzemskej produkcie v krátkom čase. Iba nedávno služba do ponuky zaradila aj slovenskú rozprávku Perinbaba a dva svety.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -