Five Nights at Freddy’s vo vesmíre? Vyskúšali sme si hru Alien: Blackout!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pred troma týždňami sme vám predstavili mobilnú hru Alien: Blackout, ktorá zopakovala nešťastné odhalenie Diablo Immortal. Fanúšikovia po celom svete boli sklamaní a zároveň naštvaní na to, že sme sa nedočkali plnohodnotného pokračovania hry Alien: Isolation. Namiesto toho pokračuje príbeh Amandy Ripley prostredníctvom mobilnej hry, ktorá sa dá prirovnať ku Five Nights at Freddy’s vo vesmíre.

Na Google Play a App Store je hra dostupná od 24. januára s cenovkou 5,49€. My, ako veľkí fanúšikovia série Votrelec a zároveň hry Alien: Isolation, sme si museli Blackout vyskúšať. Pre čo najlepší pocit z hrania sme tak spravili na smartfóne Sony Xperia XZ2.

Alien: Blackout
Zdroj: Zlatka Baltazárovičová

Taktický simulátor s votrelcami

Amanda Ripley sa so svojou posádkou nachádza na lodi spoločnosti Weyland-Yutani, ktorá je zamorená votrelcami. Vašim cieľom je udržať členov svojej posádky nažive tým, že ich navigujete a hovoríte im, kedy sa majú schovať a kedy majú utekať. Pomocou núdzových systémov (holografická mapa, monitorovacie kamery, motion tracker) ovládate stanicu tak, aby sa votrelec nedostal ku posádke, alebo ku Amande.

Hra má zatiaľ iba sedem levelov, ktoré sú postupne ťažšie a ťažšie. Na každý z nich máte osem minút predtým, než nastane výpadok energie, čo značí koniec hry. Taktiež je dôležité spomenúť, že na výhru levelu vám stačí prežitie jedného člena posádky zo štyroch.

Alien: Blackout
Zdroj: Zlatka Baltazárovičová

Prvé dva levely v podstate slúžia ako tutorial, no hra vám veľmi dobre nevysvetlí, čo máte vôbec robiť. Hra však po chvíli začína nudiť, keďže väčšinou sledujete prázdne chodby stanice s veľmi malými zmenami v hrateľnosti. Iba otvárate a zatvárate dvere, prepínate sa medzi kamerami a presúvate posádku z bodu A do bodu B.

Blackout dokázal nastaviť hororovú atmosféru, no všetko kazí nepodarené tempo a fakt, že ide o naozaj krátky zážitok. Jednoducho ide o taktický simulátor s peknou grafikou, no s prehnanými možnosťami ovládania. Kúzlo Five Nights at Freddy’s bolo práve v jednoduchosti jeho ovládania a herných mechaník.

Alien: Blackout
Zdroj: Zlatka Baltazárovičová

Ako hra fičala na Xperia XZ2?

Ako som spomenul vyššie, hru sme testovali na smartfóne Sony Xperia XZ2. Alien: Blackoutvýbornú optimalizáciu, takže sme sa na tomto zariadení počas hrania nedočkali ani jednej chybičky. Na mobilnú hru disponuje úžasnou grafikou, ktorá na 5,7″ HDR displeji s Full HD+ rozlíšením vyzerala naozaj krásne.

Pre čo najlepší pocit z hrania si zaobstarajte slúchadlá, pretože práve zvuky tvoria celú intenzívnu atmosféru. Za 5,49€ tak dostanete pomerne krátku hru, ktorá po pár leveloch dokáže nudiť. Na druhú stranu, v hre sa nenachádzajú žiadne mikrotransakcie a pravdepodobne ani nikdy nebudú.

Alien: Blackout
Zdroj: Zlatka Baltazárovičová

Pokiaľ ste teda veľkým fanúšikom série Votrelec a chcete si doplniť príbeh Amandy Ripley, hru si určite vyskúšajte. Bohužiaľ, Alien: Blackout má od perfekcie naozaj ďaleko a na Android nájdete aj lepšie hororové hry.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -