Výsmech všetkým hráčom. 70-eurová hra nikoho nezaujíma, cena padla o 30 %

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Novinka od Ubisoftu je sklamaním, cena rapídne klesá

Nepodarený pokus o záživnú hru. Aj tak nazývajú kritici a nespokojní hráči novinku od vydavateľstva Ubisoft. Táto firma má s hráčmi komplikovaný vzťah. Na jednu stranu stoja za milovanými sériami ako Far Cry, Assassin’s Creed, Tom Clancy’s tituly a mnohými ďalšími, ktoré majú špeciálne miesto v srdci každého z nás.

No na druhú stranu sú notoricky známi tým, že unáhlene vydávajú nedokončené tituly, za ktoré si pýtajú nehorázne sumy. A, žiaľ, nová hra Skull and Bones potvrdzuje druhú časť tejto charakteristiky Ubisoftu.

Skull and Bones je taktická akčná hra, kde sa zmocníte úlohy piráta s odhodlaním stať sa kráľom všetkých morí. Pred vydaním vyzeral titul sľubne, hlavne po novodobej obľube pirátskych titulov ako Sea of Thieves či dokonca Assassin’s Creed: Black Flag. Hráči jednoducho „žerú“ túto tematiku a štúdiu Ubisoft k úspechu stačilo len vytvoriť aspoň priemernú hru. Zrejme ani túto nízku latku však nepokorili.

Sklamanie na plnej čiare

Ako sa blížilo vydanie a mali sme možnosť vidieť prvé zábery z hry, začali sa objavovať skeptické názory. Aj vzhľadom na minulé neúspechy vydavateľa Ubisoft začali hráči vznášať pochybnosti nad kvalitou titulu. Olej do ohňa potom pridalo ohlásenie vysokej ceny 70 amerických dolárov, na slovenskom trhu od 60 eur do 80 eur, v závislosti od predajcu a platformy.

Prvé dojmy nenasvedčovali, že pôjde o plnohodnotný herný zážitok, hodný AAA cenovky. Vývojárske štúdio si však stálo za svojím rozhodnutím:

„Uvidíte, že Skull and Bones je plnohodnotný titul. Je to veľká hra a cítime, že ľudia skutočne uvidia, aká rozsiahla a kompletná je. Je to naozaj plná, AAA, dokonca aj AAAA hra, ktorá z dlhodobého hľadiska prinesie výsledky,“ prehlásil Yves Guillemot, riaditeľ spoločnosti Ubisoft.

Po vydaní hry 16. februára sa ukázalo, že očakávania a hlavne sľuby Ubisoftu boli opäť prestrelené. Hráči hodnotia Skull and Bones prinajlepšom priemerne, na portáloch ako Metacritic sa nájde len málokto, komu sa hra vyslovene páčila.

skull a bones
Zdroj: Ubisoft

Ako píše portál CD-Action, hra síce „nie je až tak zlá, ako sa hovorí,“ no jednoznačne za vlnu kritiky môže premrštená cena. Keby Ubisoft od začiatku manažoval očakávania hráčov a nastavil inú cenovú stratégiu, napríklad 30 alebo 40 eur, mohli byť prvotné reakcie úplne iné.

Ceny klesajú už 3 týždne po vydaní

Aj preto už začali maloobchodní predajcovia rapídne znižovať ceny za hru Skull and Bones. Na herné konzoly Xbox a PS5 hru zoženiete už za okolo 50 eur (u niektorých predajcov). Behom 3 týždňov tak zlacnela o vyše tretinu. Firmy ako Alza či Brloh stále držia vysoké ceny, očakávame však, že pre nízky záujem budú aj oni nútení znížiť predajné ceny.

Na počítače si hru môžete kúpiť za 60 eur cez oficiálne platformy ako Epic Games, prostredníctvom lokálnych slovenských predajcov sa dajú fyzické kópie zohnať taktiež za zhruba 50 eur. Pochybné online platformy ako CDKeys či G2A už hru ponúkajú aj za sumy okolo 40 eur.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -